Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 7160
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na Zabobrzu będzie łatwiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 12 stycznia 2006, 16:12
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Trzeba jeszcze tylko położyć asfalt i namalować pasy.
- W listopadzie wiadukt zostanie otwarty - zapewnia Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Początkowo termin zakończenia prac wyznaczono na koniec czerwca 2006 roku. Udało się jednak znacznie przyspieszyć tempo robót.
Nowa konstrukcja jest znacznie wytrzymalsza od poprzedniej. Wiadukt nie ma ograniczeń wagowych i mogą przejeżdżać po nim nawet najcięższe pojazdy.

Przebudowa była konieczna, ponieważ wiadukt został uszkodzony, gdy w jego podstawę uderzył ciężki dźwig przewożony na platformie transportowej. Ramię dźwigu rozcięło zbrojenie belek nośnych, co spowodowało spadek nośności.
Budowa wiaduktu kosztowała ok. 5,5 mln zł. 600 tysięcy zapłacił ubezpieczyciel firmy transportowej, której kierowca uszkodził wiadukt. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu Jeleniej Góry.

Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~dociekliwy 27-10-2005 19:37
"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy. " Jaki to ma związek z wiaduktem ?
~dociekliwy 27-10-2005 19:39
"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców Legnicy." Jaki to ma związek z wiaduktem ?
~MADZIA 28-10-2005 11:54
>"Funkcjonariusze ustalają teraz, jak długo >mężczyzna pracował i jakie czynności wykonywał. >Masojć dodał, że trzeba sprawdzić czy operator >swoim postępowaniem sprowadził zagrożenie życia i >zdrowia dla innych pracowników i mieszkańców >Legnicy. " Jaki to ma związek z wiaduktem ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group