Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6546
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na szlakach trwają przygotowania do zimy

Sobota, 29 listopada 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Region: Na szlakach trwają przygotowania do zimy
Fot. Archiwum
Szlaki turystyczne na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego są dostępne, ale w wielu miejscach pojawiły się utrudnienia. – W związku z przygotowaniami do sezonu zimowego, ale też ze względu na pogodę prosimy o zachowanie ostrożności – apelują pracownicy KPN.

- Na szlaku czerwonym, prowadzącym od Schroniska nad Łomniczką do Schroniska Dom Śląski, został zdemontowany mostek na Łomniczce – informuje Szymon Wasiak z Karkonoskiego Parku Narodowego. - Zdjęte zostały również barierki na krawędziach Kotłów Małego i Wielkiego Stawu oraz na pierwszym punkcie widokowym nad Wielkim Śnieżnym Kotłem. Kiedy pojawi się większa warstwa śniegu, łańcuchów zdjąć się już nie da, dlatego musieliśmy to zrobić wcześniej – wyjaśnia pracownik KPN.

Obecnie na szlakach – w wielu miejscach - leży już śnieg i mogą być oblodzenia. Jeśli w najbliższych dniach pojawią się kolejne opady, szlaki będą wyłączane z ruchu turystycznego lub zmienią swoją trasę. Informacje o tych zmianach na bieżąco będą zamieszczone na stronie internetowej KPN. Przed wyjściem w góry, warto więc tam zajrzeć: http://www.kpnmab.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group