Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6187
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na szlakach trwają przygotowania do zimy

Wiadomości: Region
Sobota, 29 listopada 2014, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Szlaki turystyczne na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego są dostępne, ale w wielu miejscach pojawiły się utrudnienia. – W związku z przygotowaniami do sezonu zimowego, ale też ze względu na pogodę prosimy o zachowanie ostrożności – apelują pracownicy KPN.

- Na szlaku czerwonym, prowadzącym od Schroniska nad Łomniczką do Schroniska Dom Śląski, został zdemontowany mostek na Łomniczce – informuje Szymon Wasiak z Karkonoskiego Parku Narodowego. - Zdjęte zostały również barierki na krawędziach Kotłów Małego i Wielkiego Stawu oraz na pierwszym punkcie widokowym nad Wielkim Śnieżnym Kotłem. Kiedy pojawi się większa warstwa śniegu, łańcuchów zdjąć się już nie da, dlatego musieliśmy to zrobić wcześniej – wyjaśnia pracownik KPN.

Obecnie na szlakach – w wielu miejscach - leży już śnieg i mogą być oblodzenia. Jeśli w najbliższych dniach pojawią się kolejne opady, szlaki będą wyłączane z ruchu turystycznego lub zmienią swoją trasę. Informacje o tych zmianach na bieżąco będą zamieszczone na stronie internetowej KPN. Przed wyjściem w góry, warto więc tam zajrzeć: http://www.kpnmab.pl/

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~miłośnik gór 29-11-2014 16:46
I znowu te same bezsensowne numery Karkonoskiego Parku Narodowego. Śniegu w górach jak na lekarstwo, w Kotle Łomniczki jeszcze w ogóle go nie ma, chodzi tamtędy mnóstwo turystów, a mostek już zdjęty. Czy dyrektor parku weźmie odpowiedzialność, gdy ktoś poślizgnie się przeskakując potok i np. złamie sobie nogę albo rozbije głowę o kamień? Barierki też demontują akurat w czasie gdy są najbardziej potrzebne (ślisko, częste mgły). Nie po raz pierwszy okazuje się, że dyrektor parku ma coś z głową i wszystko co robi to robi na opak.
~ajx 29-11-2014 17:24
@miłośnik gór: 100 procent racji. Myślenie rodem z poprzedniej epoki, niech jeszcze rozbierają drogi na zimę, żeby turyści nie chodzili. Teraz jak komuś coś się stanie w górach, proponuję wytoczyć sprawę cywilną KPN-owi. Jak park w końcu zapłaci wysokie odszkodowanie, to może oduczy się głupich pomysłów, a przy okazji może ktoś się przyjrzy temu, co wyrabia się w naszym parku narodowym.
~ 29-11-2014 17:34
a tyczki zimowe znowu będą ustawiać dopiero na wiosnę ? KPN - tam wszystko stoi na głowie.
~Jacek W. 29-11-2014 18:42
"Kiedy pojawi się większa warstwa śniegu, łańcuchów zdjąć się już nie da, dlatego musieliśmy to zrobić wcześniej – wyjaśnia pracownik KPN". Co za idiotyczne tłumaczenie !!! Może po prostu się nie chce pracować na mrozie, a nie że się nie da? Nieroby !!
AnonimGall 29-11-2014 18:52
Chyba w KPN nie mają nic do roboty skoro tak się bawią z zimą w kotka i myszkę. Dziwne, niezrozumiałe praktyki. Jeżeli boja się o wytrzymałość łańcuchów to niech zamontują mocniejsze. Głupota.
~All Ganonim 29-11-2014 19:05
Rozum pilnie poszukiwany !!
~ 29-11-2014 19:29
Te łańcuchy to fuszerka najtańszym kosztem (podobnie jak remonty szlaków, które po 2-3 latach wymagają ponownego remontu) i teraz muszą zdejmować na zimę, żeby mróz ich nie uszkodził. Bareja pełną gębą.
~All Gamonik 29-11-2014 20:49
Dziwne, niezrozumiałe praktyki. Ludzie pozytywnie zakręceni chcą chodzić po górach a szkodniki z KPN tylko im przeszkadzają.
~Obserwer 29-11-2014 21:11
A po co zdejmowac czy nie moga wisiec cala zime, W alpach na Ferratach I innych szlakach sa liny stalowe I Lancuchy I nie widzialem by ktos je co rok zdejmowal I wiosna zakladal. Praca ludzi drozsza jak te lancuchy.
~kpnik 29-11-2014 21:44
Ale dyrektor dostal od Prezydenta krzyż za oszczedzanie lancuchow i mostkow :) ...
~Duch Gór 29-11-2014 23:57
Ja bym mu dał, ale krzyżyk na drogę i jeszcze kopa w d... na pożegnanie.
~oj 30-11-2014 18:32
jak zwykle głos zabrali sami fachowcy w temacie, szlak czerwony jest zamknięty z powodu rozebrania mostu ale na dojściach do niego jak byk są umieszczone tablice z informacją o jego zamknięciu, jak tam wleziesz jeden z drugim i rozwalisz sobie łeb to możesz cmoknąć w pompkę KPN bo była informacja o zamknięciu szlaku, natomiast już nad kotłami takiej informacji nie ma i tutaj macie rację, można skarżyć, jeśli chodzi o demontowanie mostku i barierek w zimie z pod warstwy kilku metrów śniegu to życzę wam wszystkim powodzenia, naprawdę nie macie pojęcia o czym piszecie, no chyba, że zima będzie bez śniegu jak ostatnia, co do pomysłów pana, który zarządza parkiem to faktycznie za skopanie szlaku do Samotni i syf przy pracach z położeniem kabla energetycznego powinno się go rozliczyć.
~Turysta 30-11-2014 21:18
Jak zwykle musiał się włączyć do dyskusji etatowy troll z KPN słynny "klient", czyli niedorzecznik parku Michał Makowski. Szlak zamknięty z powodu rozebrania mostu? Ciekawe zwyczaje panują w KPN, bo zawsze myślałem, że szlaki zamyka się z powodu np. zagrożenia lawinowego. Obecnie zagrożenia lawinowego nie ma ŻADNEGO!!! Tablice przy tym lubią ginąć, a znając "sumienność" KPN, pewnie tych tablic nie ma przynajmniej w połowie miejsc w których powinny być. Kilka metrów śniegu to podczas ostatnich ciepłych zim nawet w marcu nie było, a w grudniu to chyba nigdy. No ale tyle właśnie wiedzą o Karkonoszach pracownicy parku, zatrudniani nie według zasady kompetencji, ale pokrewieństwa. I to potem widać. Za to słownictwo jak u najgorszego żula. Wstyd!
~liczyrzepka 30-11-2014 22:03
W artykule nie ma nic na temat zamknięcia jakiegokolwiek szlaku. Wręcz przeciwnie, wyraźnie jest napisane, że "Szlaki turystyczne na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego są dostępne" !!! Czyli na czerwonym szlaku zdemontowano mostek, ale nadal można nim wędrować. klient.box3.pl - nie siej zamętu! Jak zapłacicie w końcu komuś odszkodowanie za te głupie numery to może w końcu zmądrzejecie, bo widać głąbom w KPN można przemówić do rozsądku tylko ostro uderzając po kieszeni.
~do turystki 30-11-2014 22:35
taka z ciebie turystka jak z koziej du....y tromba, chodzisz pewnie po górach jak dzisiaj - tylko w internecie - nie jestem jak napisałaś etatowym coś tam w KPN i nie obchodzi mnie ten gość o którym piszesz,i dynda mi to,ja się tu wychowałem, chodzę po górach bardzo często i byłem również dzisiaj i zapewniam cię, że widziałem umieszczone tablice koloru zielonego z info. " szlak czasowo zamknięty" i nie z powodu rozebrania mostku, ale po prostu szlak czasowo zamknięty w miejscach widocznych, jak byś w Austri wlazła na zamknięty szlak i połamała sobie kulaski to podpierajac się nosem doczołgała byś się do swojego auta i wróciła do kraju by tutaj się leczyć, bo za akcję ratowniczą ubezpieczyciel by ci nie zwrócił, to tylko jeszcze u nas GOPR robi za taxi, ale może to się wreszcie skończy.
~taka prawda 30-11-2014 22:38
Bo "klient" to taki znaffca gór sprzed ekranu komputera. A tak naprawdę zna się tylko na trollowaniu. Najlepiej to on potrafi zmieniać nicki, np. pisze jako "matka" , "gimnazjalista", "zawodnik" itd. Jakiś troll z KPN, a jaką mają wiedzę na temat gór w KPN - sam doskonale pokazuje. Tylko publicznie się ośmiesza i swoją instytucję.
~schodkowy 30-11-2014 23:36
A jak Wam sie podobaja szlaki po remoncie? Wszedzie budowane sa schodki o nachyleniu w dol tak zeby bylo latwiej zjechac na tylku! Przyklad to Lomniczka i podejscie na Sniezke, podobne schody sa juz na szlaku na Sowia Przelecz itd.. O co tu chodzi? Po co te schody?
~voyta 1-12-2014 0:49
O, "klient" - znany spamer z KPN-u rozpoczyna swój maraton trollowania. Nawet czytać nie potrafi, bo ja tu nie widzę żadnej "turystki" na forum. Pisać też - wyrazu "tromba" nie znają żadne słowniki, przynajmniej do języka polskiego. Czyli sam jesteś trąba. Jak ty możesz chodzić po górach, trollu, skoro zawsze jesteś na zawołanie przed kompem, jak ktoś napisze coś złego o instytucji, którą reprezentujesz? I oczywiście zawsze jesteś dokładnie w tym miejscu, o którym toczy się dyskusja. Takiego błazna jak "klient" to chyba dawno nie było na tym portalu. Na dodatek jeszcze szczeka jak wściekły kundel. Przeczytaj sobie komunikaty na stronie KPN, to sam zobaczysz, że to co wypisujesz, jest totalnie sprzeczne z oficjalnymi informacjami. Choć pewnie ich też nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
~ 1-12-2014 13:38
Na zimę rozmontowują barierki nad kotłami... Bo jest oblodzenie. Głupota do kwadratu! Zawsze myślałem że w takich warunkach należy poprawiać bezpieczeństwo na szlakach a nie je obniżać. Po co w takim razie są te barierki? Służą jako atrakcja wizualna w górach wtedy gdy są najmniej potrzebne? Czy w KPN jest chociaż jedna osoba która myśli?? No tak, pozatrudniano rodziny i mamy efekty...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group