Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2809
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na szczytach nie ma żartów

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 29 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 stycznia 2007, 16:23
Autor: TEJO
Fot. Jelonka.com
Siedmiu turystów z Poznania zgubiło szlak podczas niedzielnej wycieczki w góry. Na szczęście poradzili sobie bez interwencji ratowników górskich.

– Informację o turystach dostaliśmy w niedzielę wieczorem. Na szczęście odnaleźli się pod Łabskim Szczytem i sami sobie poradzili z zejściem do schroniska – mówi dyżurny ratownik GOPR.

Ryzyko wieczornego spaceru po karkonoskich szlakach jest bardzo duże. – Wieje bardzo mocny wiatr (w nocy na Śnieżce jego podmuchy przekraczały 200 km/h), do tego śnieg leżący i padają, szlaki nie są przetarte, a śnieg staje się ciężki – dodają goprowcy.

W pierwszy weekend ferii zimowych do górskich kurortów przyjechało sporo turystów. Głównie okupowali czynne nartostrady: Liczykrupę w Karpaczu i Puchatek w Szklarskiej Porębie. Ratownicy nie odnotowali żadnej interwencji. Kolejni feryjni goście spodziewani są dziś.

Nie będzie wśród nich najliczniejszej zwykle grupy z Wielkopolski. Młodzież zakończyła tam już ferie, a kiedy miała wolne, w górach nie było jeszcze śniegu. – To z reguły ludzie z Poznania i okolic zostawiali u nas najwięcej pieniędzy. W tym roku przyjechało znacznie mniej turystów z tamtego regionu – usłyszeliśmy w jednym z pensjonatów w Karpaczu.

Tymczasem goprowcy przypominają, że w Karkonoszach wciąż obowiązuje trzeci w pięciostopniowej rosnącej skali stopień zagrożenia lawinowego. Lepiej zostać w niższych partiach gór. – Czynne są kolejne stoki narciarskie, w tym: Relaks, Baby-Lift, Kolorowa, Karpatka i Lodowiec – poinformowało Centrum Informacji Turystycznej w Karpaczu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Erik Cartmann 29-01-2007 10:41
A i tak pyry znow gora, dali rade zejsc sami!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group