Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 5348
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na straży grodu. Wokół Bramy Wojanowskiej

Środa, 27 kwietnia 2011, 19:01
Aktualizacja: Środa, 25 maja 2011, 16:14
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na straży grodu. Wokół Bramy Wojanowskiej
Fot. TEJO
Prezentacje starówki jeleniogórskiej, w tym modele przestrzenne, wraz z wyobrażeniem jednej z postaci przewodnika „Bajkowa Jelenia Góra” – Strażnika Grodu – były częścią kolejnego podsumowania projektu „W Karkonosze bajki noszę”, realizowanego przez większość przedszkoli oraz Wydawnictwo AD REM.

Areną trwającej kilka godzin imprezy było gościnne Przedszkole Językowe Happy Kids na Zabobrzu. W jego wnętrzach dzieci z wielu przedszkoli jeleniogórskich przedstawiły swoje dokonania związane z kolejną częścią wspomnianego projektu. Kanwą jest „Bajkowa Jelenia Góra”, przewodnik po stolicy Karkonoszy pióra Joanny Peczenenko, skierowany do najmłodszego czytelnika. Dzięki wiadomościom zebranym w książce dziewczęta i chłopcy przyswajają sobie już na tak wczesnym etapie wiedzę z zakresu historii Jeleniej Góry. A pomaga im w tym zabawna fabuła powiastek.

Dziś tematem przewodnim była postać Strażnika Grodu, który w przewodniku strzegł Jeleniej Góry przy Bramie Wojanowskiej. Z prac, które przygotowały poszczególne przedszkola, stworzono ciekawą ekspozycję podziwianą przez gości przedszkola Happy Kids. Duże wrażenie na oglądających wywarły modele przestrzenne, a także „trójwymiarowe” obrazki z Bramą Wojanowską w roli głównej. Były też maskotki Strażnika Grodu.

Uczestnicy projektu pochwalili się także scenkami związanymi mniej lub bardziej ściśle z przeszłością miasta i opowieścią o strażniku. Później była okazja, aby sprawdzić wiedzę w quizie z nagrodami. Zabawę prowadziła Honorata Magdeczko-Capote, aktorka Teatru Maska. Dzieci wykazały się sporą znajomością tematu i odpowiadały nawet na dość skomplikowane pytania związane z dziejami i współczesnością Bramy Wojanowskiej.

Ten „bagaż” wiedzy przyda się przedszkolakom trzeciego czerwca. Ta data zbliża się coraz szybciej: wówczas w hali przy ulicy Złotniczej zostanie zorganizowana Olimpiada Wiedzy Regionalnej dla uczestników projektu, w którym udział biorą niemal wszystkie przedszkola jeleniogórskie. Patronem honorowym jest Prezydent Miasta Jelenia Góra Marcin Zawiła, zaś medialnym – tygodnik i portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group