Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7760
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Na sesji o sprawach społecznych i polityce

Piątek, 26 marca 2021, 6:00
Autor: WAC
Powiat: Na sesji o sprawach społecznych i polityce
Fot. Starostwo Powiatowe
Sprawom społecznym poświęcona była głównie wczorajsza (25.03) XXX sesja Rady Powiatu Karkonoskiego.

Radni przyjęli szereg dokumentów określających politykę powiatu w kwestiach dotyczących problemów społecznych na najbliższe lata. Były to między innymi: powiatowa strategia rozwiązywania problemów społecznych na lata 2021 – 2026, powiatowy program przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2021 – 2026, powiatowy program działań na rzecz osób niepełnosprawnych na lata 2021 – 2026, powiatowego programu rozwoju pieczy zastępczych na lata 2021 – 2023.

Przyjęcie tych dokumentów wymusza na nas ustawa o samorządzie powiatowym i inne akty prawne – mówi starosta karkonoski Krzysztof Wiśniewski. - Poprzednie ich wersje obowiązywały do końca ubiegłego roku, stąd konieczność ich aktualizacji. W treści tych programów pokazujemy, w jaki sposób będziemy między innymi rozwiązywać problemy związane z integracją, aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych, opieką nad samotnymi matkami oraz nad dziećmi umieszczonymi w pieczy zastępczej.

Ważne decyzje podjęte podczas wczorajszej sesji dotyczyły także udzielenia pomocy rzeczowej samorządowi wojewódzkiemu w realizacji dwóch inwestycji drogowych, czyli przebudowy ronda skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 367 z drogą powiatową nr 2741 D w Łomnicy (obok stacji paliw BP) oraz skrzyżowania dróg wojewódzkich nr 366 i 367 z drogą powiatową nr 2735 D w Kowarach (zjazd na Wojków).

Powiat ze swej strony zobowiązał się do sfinansowania przygotowania dokumentacji projektowej dla obu tych zadań. Będzie też partycypował w kosztach inwestycji.

Podczas sesji podano informację o politycznej roszadzie do jakiej doszło w łonie rady. Do koalicyjnego klubu radnych "Razem dla Regionu" przystąpił radny Ryszard Głodek. W ostatnich wyborach samorządowych startował on do rady z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tym samym klub "RdR", z którego pochodzi też starosta Krzysztof Wiśniewski liczy już sześciu radnych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
25%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
2
17%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
48
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
21%
Dostają o wiele za dużo
25%
To oburzające ile zarabiają
40%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group