Czwartek, 21 września
Imieniny: Jonasza, Mateusza
Czytających: 11076
Zalogowanych: 23
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na rodzinnych warsztatach – pięknie i smacznie

Niedziela, 17 listopada 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:17
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na rodzinnych warsztatach – pięknie i smacznie
Fot. Mea
– Szklane mozaiki były śliczne, a zdrowe kanapki bardzo smaczne – mówiły wczoraj (16.11) dzieci towarzyszące rodzicom, uczestniczącym w warsztatach, organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

W warsztatach „Mozaikowy anioł" uczestniczyły panie, a w zajęciach „Oswoić kanapkę, poskromić słodycze” - ojcowie wraz ze swoimi pociechami. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

- W ODK prowadzę zajęcia z mozaiki szklanej kilka razy w roku. Tym razem wykonujemy witraże połączone z mozaiką w postaci anioła z barwnego szkła. Panie najpierw szlifują dwa szklane elementy tworzące podstawę anioła, dookoła nich tworzą metalowe obwódki, naklejają szklane fragmenty na formę, a przestrzeń między nimi wypełniają fugą. Prace mogą wziąć do domu – mówiła Beata Chlebowska z pracowni witraży z Antoniowa.

W spotkaniu wzięło udział 18 pań. - Po raz pierwszy jestem na warsztatach w ODK, za to moje dziecko chodzi tu często na zajęcia plastyczne. Jest to fantastyczny relaks, można poznać nowe osoby, pobudzić swoją wyobraźnię i wykonać piękną ozdobę świąteczną – powiedziała Izabela Bienek z Zabobrza.

- Przyjechałam specjalnie z Gruszkowa, by nauczyć się robienia witraży. To pasjonująca forma spędzania wolnego czasu – dodała Monika Baran.

W zajęciach „Oswoić kanapkę, poskromić słodycze” uczestniczyło 15. ojców z dziećmi. - Robimy wegetariańskie pasty kanapkowe z różnymi warzywami. Dzieci świetnie współpracują i z chęcią zajadają zdrową żywność. Celem warsztatów jest nauczenie dzieci i tatusiów zdrowych oraz ciekawych form robienia kanapek, czy też deserów – mówiła Małgorzata Sadowska z restauracji wegetariańskiej „Siostry dwie” w Jeleniej Górze.

- Robiliśmy pasty m.in. z soi i fasoli. Były naprawdę smaczne. Na warsztaty uczęszczamy regularnie. Do tej pory były zajęcia z ceramiki, rysunku, tworzyliśmy z wełny – opowiadał Bogusław Gryszko z Karpacza.

- Okazuje się, że nawet pietruszka odpowiednio przyrządzona może dzieciom smakować. Bardzo dobra była też soczewica – podkreślał Marek Bogucki z Jeleniej Góry.

Dzieciom najbardziej smakował deser. - Kulki z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych były najpyszniejsze – mówiła Jessika z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
177
Tak
12%
Nie
88%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
 
112
Aż 43 zatrzymanych!
 
Aktualności
Strażacy dostali pieniądze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group