Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5589
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na rodzinnych warsztatach – pięknie i smacznie

Niedziela, 17 listopada 2013, 8:09
Aktualizacja: 8:17
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na rodzinnych warsztatach – pięknie i smacznie
Fot. Mea
– Szklane mozaiki były śliczne, a zdrowe kanapki bardzo smaczne – mówiły wczoraj (16.11) dzieci towarzyszące rodzicom, uczestniczącym w warsztatach, organizowanych przez Osiedlowy Dom Kultury w Jeleniej Górze.

W warsztatach „Mozaikowy anioł" uczestniczyły panie, a w zajęciach „Oswoić kanapkę, poskromić słodycze” - ojcowie wraz ze swoimi pociechami. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

- W ODK prowadzę zajęcia z mozaiki szklanej kilka razy w roku. Tym razem wykonujemy witraże połączone z mozaiką w postaci anioła z barwnego szkła. Panie najpierw szlifują dwa szklane elementy tworzące podstawę anioła, dookoła nich tworzą metalowe obwódki, naklejają szklane fragmenty na formę, a przestrzeń między nimi wypełniają fugą. Prace mogą wziąć do domu – mówiła Beata Chlebowska z pracowni witraży z Antoniowa.

W spotkaniu wzięło udział 18 pań. - Po raz pierwszy jestem na warsztatach w ODK, za to moje dziecko chodzi tu często na zajęcia plastyczne. Jest to fantastyczny relaks, można poznać nowe osoby, pobudzić swoją wyobraźnię i wykonać piękną ozdobę świąteczną – powiedziała Izabela Bienek z Zabobrza.

- Przyjechałam specjalnie z Gruszkowa, by nauczyć się robienia witraży. To pasjonująca forma spędzania wolnego czasu – dodała Monika Baran.

W zajęciach „Oswoić kanapkę, poskromić słodycze” uczestniczyło 15. ojców z dziećmi. - Robimy wegetariańskie pasty kanapkowe z różnymi warzywami. Dzieci świetnie współpracują i z chęcią zajadają zdrową żywność. Celem warsztatów jest nauczenie dzieci i tatusiów zdrowych oraz ciekawych form robienia kanapek, czy też deserów – mówiła Małgorzata Sadowska z restauracji wegetariańskiej „Siostry dwie” w Jeleniej Górze.

- Robiliśmy pasty m.in. z soi i fasoli. Były naprawdę smaczne. Na warsztaty uczęszczamy regularnie. Do tej pory były zajęcia z ceramiki, rysunku, tworzyliśmy z wełny – opowiadał Bogusław Gryszko z Karpacza.

- Okazuje się, że nawet pietruszka odpowiednio przyrządzona może dzieciom smakować. Bardzo dobra była też soczewica – podkreślał Marek Bogucki z Jeleniej Góry.

Dzieciom najbardziej smakował deser. - Kulki z kaszy jaglanej i wiórków kokosowych były najpyszniejsze – mówiła Jessika z Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group