Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6933
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Na ratunek z powietrza z byłej radzieckiej bazy

Niedziela, 28 września 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
REGION JELENIOGÓRSKI: Na ratunek z powietrza z byłej radzieckiej bazy
Fot. Archiwum
Wiele wskazuje na to, że z pomocą ofiarom wypadków w regionie jeleniogórskim pospieszą ratownicy na pokładzie śmigłowców, które wystartują z okolic Bolesławca.

To właśnie tam ma powstać baza lotniczego pogotowia ratunkowego Wniosek do premiera w tej sprawie wysłali wspólnie wojewoda dolnośląski i starosta bolesławiecki Cezary Przybylski – poinformowało Polskie Radio Wrocław.

Bolesławieccy samorządowcy podkreślają, że projekt był najlepszy nie tylko w skali województwa. – Stacja jest bowiem zlokalizowana przy dwóch autostradach, w pobliżu Karkonoszy oraz dużych miedziowych ośrodków przemysłowych – podała rozgłośnia.

Baza zostanie urządzona w Krzywej, na terenach byłego lotniska wykorzystywanego przez Armię Czerwoną stacjonującą w Polsce. Jednak do ostatecznej decyzji jeszcze daleko, bo bolesławieckie nie jest jedynym regionem ubiegającym się o tę placówkę. Chcą tego także inne miejscowości, na przykład w województwie śląskim.

– Nawet jeśli zapadnie decyzja, by budować stację lotniczego pogotowia na lotnisku w Krzywej, nie znaczy to, że śmigłowce już najbliższej zimy będą stamtąd latać w Karkonosze. Potrzeba na to przynajmniej kilku lat – konkluduje rozgłośnia.

Ratownicy Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego liczą na to, że i w tym roku uda się uruchomić lotniczą bazę ratunkową na Górze Szybowcowej. Dzięki szybkiej pomocy śmigłowców udało się minionej zimy uratować kilku poszkodowanych w wypadkach, do których doszło w Karkonoszach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group