Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 5297
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Na ratunek z powietrza z byłej radzieckiej bazy

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Niedziela, 28 września 2008, 8:39
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Wiele wskazuje na to, że z pomocą ofiarom wypadków w regionie jeleniogórskim pospieszą ratownicy na pokładzie śmigłowców, które wystartują z okolic Bolesławca.

To właśnie tam ma powstać baza lotniczego pogotowia ratunkowego Wniosek do premiera w tej sprawie wysłali wspólnie wojewoda dolnośląski i starosta bolesławiecki Cezary Przybylski – poinformowało Polskie Radio Wrocław.

Bolesławieccy samorządowcy podkreślają, że projekt był najlepszy nie tylko w skali województwa. – Stacja jest bowiem zlokalizowana przy dwóch autostradach, w pobliżu Karkonoszy oraz dużych miedziowych ośrodków przemysłowych – podała rozgłośnia.

Baza zostanie urządzona w Krzywej, na terenach byłego lotniska wykorzystywanego przez Armię Czerwoną stacjonującą w Polsce. Jednak do ostatecznej decyzji jeszcze daleko, bo bolesławieckie nie jest jedynym regionem ubiegającym się o tę placówkę. Chcą tego także inne miejscowości, na przykład w województwie śląskim.

– Nawet jeśli zapadnie decyzja, by budować stację lotniczego pogotowia na lotnisku w Krzywej, nie znaczy to, że śmigłowce już najbliższej zimy będą stamtąd latać w Karkonosze. Potrzeba na to przynajmniej kilku lat – konkluduje rozgłośnia.

Ratownicy Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego liczą na to, że i w tym roku uda się uruchomić lotniczą bazę ratunkową na Górze Szybowcowej. Dzięki szybkiej pomocy śmigłowców udało się minionej zimy uratować kilku poszkodowanych w wypadkach, do których doszło w Karkonoszach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~julij garbaty 28-09-2008 9:24
Według mnie miasto powinno zakupić śmigłowiec i otworzyć baze na górze szybowcowej, opłaci się to wszystkim, dzięki świadczeniu usług ratunkowych innym powiatom, zwróci się też częsć kosztów... Tylko kto to ruszy, baza się sprawdziła i pokazała że jest potrzebna, to nie jest wydatek pieniędzy w błoto tylko konkretna iwestycja, podkreślam trafiona inwestycja. Bez ogladania się na innych miasto powinno w nią wejść.
~kmam 28-09-2008 11:42
A po co to nam? P. Prystom i tak to oprotestuje, bo mu kury jajka przestaną nieść, a krowy dawać mleko. .....a może tak w/w podesłać do Bolesławca... . może wtedy jakieś inwestycje opłacą się Jelonce.
piipi 28-09-2008 11:43
..~RATOWAC BAZE !!.~Moze jeszcze sie przydac...
~Sabath 28-09-2008 20:28
też tak myślę żeby podesłać do Bolesławca
~Ratownik 28-09-2008 21:24
Czy to NASZ szanowny prfezydent zapomniał wysłać pismo razem z P.Starostą ,że my potrzebujemy na bierząco. Jak będze potrzeba to odnas polecą na A4.
~ 28-09-2008 22:39
powinni stacjonować w Jeleniej Górze bo tu jest bliżej do gór i ludzie szybcjej dotrą do szpitala sokoły się sprawdziły zimą
~grr 29-09-2008 1:57
no, biorac pod uwage ze przy korytku jest pan schetyna, wniosek pewnie przejdzie... a dlaczego kilka lat? przeciez przetarg juz jest rozstrzygniety na wiertaloty i pewnie lada dzien zaczna do polski "splywac" (a moze raczej "zlatywac"), no chyba ze, jak to u nas bywa, pilotow nie bedzie...
Snowboardzistka 6-10-2008 21:57
dla GOPR'u śmigłowiec to i owszem się należy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group