Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 4034
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na pożegnanie z „Żeromem”. Posadzili drzewka

Piątek, 15 kwietnia 2011, 8:30
Aktualizacja: Sobota, 16 kwietnia 2011, 9:25
Autor: tramontane
JELENIA GÓRA: Na pożegnanie z „Żeromem”. Posadzili drzewka
Fot. Tramontane
Wczoraj młodzież klas maturalnych I Liceum Ogólnokształcącego im. Żeromskiego – zgodnie z ugruntowana już tradycją – zasadziła siedem klonów kulistych na klombie w pobliżu szkoły. Przy okazji młodzież odtwarza nasadzenia sprzed wielu lat.

Po drzewku zasadziła każda z klas. Tego typu nasadzenia na posesji i wokół szkoły przez maturzystów są zwyczajem praktykowanym w I LO im. Żeromskiego od kilku już lat. Młodzież ma sporo uciechy, ponieważ nie jest to zwykła czynność przewidziana obowiązkami szkolnym – bardziej jest to atrakcja i okazja do wykonania jeszcze jednej pamiątkowej fotografii z okresu nauki. Wszak niebawem drogi wszystkich maturzystów rozejdą się na dobre. Wielu przewiduje, że na pewno będą chcieli wykonać taką fotografię po latach przy okazji spotkania klasowego obok “swojego drzewa”. Mówią nawet, że zostawią “coś swojego” przy szkole, w której spędzili tyle czasu – bo są to drewka ufundowane przez maturzystów.

Dzięki temu udało się odtworzyć nasadzenia, które były na klombach tuż po wybudowaniu szkoły. Głogi, które miały już po około 80 - 90 lat, niestety wyschły lub zostały połamane. W poprzednich latach posesja szkoły wzbogaciła się także o wiele świerków, jałowców i innych krzewów, które upiększyły otoczenie budynku I LO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group