Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6768
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Na PESTCE dwugłos o miłości

Niedziela, 27 kwietnia 2008, 21:52
Aktualizacja: 21:53
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Na PESTCE dwugłos o miłości
Fot. TEJO
Dobiega końca przegląd Polskie Eksploracje Sztuki Teatralnej Kultury Awangardowej. Niedzielna część festiwalu przebiegała pod znakiem uczuć wyższych, ale skrajnie pokazanych.

Znakomitym przyjęciem spotkał się spektakl „Magazynu Wyrobów Teatralnych” Teatru im. Szaniawskiego z Wałbrzycha zatytułowany „Gałązka jaśminu albo Ilion” w brawurowym i pełnym emocji wykonaniu dwójki młodych aktorów Emilki i Romka. Rzecz o miłości ujęta w wiele metafor i symboli. Doskonale zagrana i w poruszający sposób opowiadająca o niełatwych do przekazania uczuciach: nieśmiałości, wrogości, zdrady, nienawiści.

Zebrani w Jeleniogórskim Centrum Kultury nie mogli nachwalić się aktorskiego duetu, którym świetnie pokierował Grzegorz Stawiak. – Na tym spektaklu wszystko doskonale rozumiałam i słyszałam, co nie zawsze się zdarza w sztukach granych przez młodzież – powiedziała Alina Obidniak, wieloletnia dyrektorka Teatru Norwida, obecna na przedstawieniu.

Z kolei zupełnie odmienną wizję „miłości” przyrównanej raczej do cielesnego obcowania i zupełnie pozbawionej ludzkiej wartości, przedstawili aktorzy z Wrocławia, ze Sceny Witkacego. W sztuce „Na zachód od São Paulo” pokazali brutalność rzeczywistości na podstawie przeżyć Eriki Strasser. Wszystko w tragikomicznych dialogach, w optyce traumy czasów wojny i w ponurej scenerii zaakcentowanej taką samą muzyką.

Finałowym akcentem tegorocznej PESTKI będzie Musical Wojenny w wykonaniu aktorów Sceny Witkacego z Wrocławia. Początek o godz. 18 w sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group