Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4994
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Na narty do Lubawki? Czemu nie!

Wtorek, 24 stycznia 2017, 7:08
Aktualizacja: Środa, 25 stycznia 2017, 8:21
Autor: Robert Czepielewski
Region: Na narty do Lubawki? Czemu nie!
Fot. Użyczone/MGOK
Wszystko wskazuje na to, że miłośnikom białego szaleństwa przybędzie jeszcze jedno miejsce, gdzie będą mogli oddać się swojej pasji. W minioną sobotę (21.01) został dokonany odbiór wyciągu narciarskiego na Świętej Górze w Lubawce. Od razu pojawiło się wielu narciarzy.

- W sobotę razem z kierownikiem szkolenia naszych służb byliśmy na odbiorze stacji wyciągów narciarskich w Lubawce. Wszystko wskazuje, że „Lubawka” znowu ruszy, na razie w weekendy, ale zainteresowanie jakie towarzyszyło otwarciu napawa optymizmem, bo odbiór zakończyliśmy o godzinie 9.00 i od razu pojawiło się kilkanaście osób chętnych do skorzystania z wyciągu - powiedział Mirosław Górecki, prezes Karkonoskiej Grupy GOPR.

Przez ostatnie lata wyciąg na Świętej Górze nie funkcjonował, zmieniali się dzierżawcy, bo do inwestycji zniechęcał ich bałagan z aktami własności, niektórych działek znajdujących się na stoku.

- Nikt się kiedyś nie przejmował, czy coś ma swojego właściciela czy też nie. Stok, to stok, postawiono wyciągi i musiało działać. Z czasem właściciele zaczęli dopominać się o swoje i powstał problem. W efekcie przez ostatnie 4 lata wyciąg nie funkcjonował. Na szczęście właściciel kilku działek czyli Lasy Państwowe przekazał kilka w użyczenie Gminie, żeby to mogło znowu funkcjonować i wszystko wskazuje że Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lubawce będzie dzierżawił ten stok - mówił Łukasz Prochacki, dyrektor MGOK w Lubawce.

Na razie przygotowana jest jedna z trzech tras mająca długość 900 metrów, ale zdaniem Łukasza Prochackiego jest szansa na otworzenie pozostałych. Warto dodać, że podczas najbliższego weekendu z wyciągu będzie można skorzystać za darmo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group