Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 7566
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Na lekcje bez podręczników, do tablicy bez kredy

Czwartek, 3 września 2009, 7:20
Aktualizacja: 16:29
Autor: Ania
REGION: Na lekcje bez podręczników, do tablicy bez kredy
Fot. Ania
Interaktywną tablicę otrzymali uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Karpaczu. Ufundował ją karpacki Rotary Club. Dziewczęta i chłopcy nie muszą już dźwigać książek, bo w szkole powstał bank podręczników.

– Od dłuższego czasu współpracujemy ze Szkołą Podstawową w Karpaczu. Organizujemy tutaj turniej szachowy dla mieszkańców Karpacza i Kotliny Jeleniogórskiej. Natomiast tablicę interaktywną kupiliśmy po rozmowie z panią dyrektor. Przekazała nam, że będzie ona bardzo pomocna w pracy dydaktycznej. – mówi Adam Nowaczyński, członek Rotary Club Karpacz Karkonosze.

Tablica interaktywna kosztowała około sześciu tysięcy złotych. Będzie używana w sali komputerowej. Ułatwi ona znacznie pracę nauczycielom, dzięki czemu dzieci szybciej nauczą się nowego materiału. Do sprawnego działania tablicy interaktywnej potrzebny jest projektor multimedialny i komputer. Działa ona podobnie jak dotykowy ekran. Można więc na niej wyświetlić wszystko, co zapisane jest w komputerze oraz używać ją tak samo, jak zwykłą tablicę, a zapisane notatki wydrukować.

Młodzi karpaczanie cieszą się nie tylko z nowej tablicy, ale i z faktu, że nie muszą nosić podręczników. W placówce powstał Bank Podręczników Szkolnych. Dzieci pożyczają książki z biblioteki i zabierają je do domu, a podczas lekcji używane są zapasowe egzemplarze. Na ten cel rodzice uczniów piątej i szóstej klasy wpłacają 50 złotych, a czwartoklasistów o 20 złotych więcej, ponieważ dla nich kupuje się podręczniki do muzyki, plastyki i informatyki. Uczą się z nich przez kolejne trzy lata. Pedagodzy radzą także rodzicom, żeby nie pozwalali nosić swoim pociechom trzech piórników i zabawek do szkoły. Należy dbać przede wszystkim o to, żeby plecaki były jak najlżejsze.

O takich udogodnieniach dzieci i młodzież z pozostałych szkół regionu jeleniogórskiego mogą tylko pomarzyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1076
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group