Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8022
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na jeleniogórski Rynek przybył Św. Mikołaj

Poniedziałek, 17 grudnia 2012, 7:08
Aktualizacja: Wtorek, 18 grudnia 2012, 7:00
Autor: Mea
Jelenia Góra: Na jeleniogórski Rynek przybył Św. Mikołaj
Fot. Mea
Finał dwunastej akcji Straży Miejskiej „Zostań z nami św. Mikołajem” odbył się wczoraj (16 grudnia) na jeleniogórskim Placu Ratuszowym. – Zawsze w grudniu organizujemy świąteczną pomoc dla dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych, z domu dziecka oraz świetlic. Tym razem przygotowaliśmy 500 paczek – poinformował Grzegorz Rybarczyk, ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Prezenty oraz imprezę ufundowała koalicja na rzecz bezpieczeństwa, do której należą oprócz Straży Miejskiej m.in. Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, wystawiono również Jasełka. Była gorąca herbata i hot-dogi.

- Przyleciałem z Laponii, by rozdać prezenty. Okazało się, że w Jeleniej Górze wszystkie dzieci są grzeczne i dobrze się uczą, więc nie dałem ani jednej rózgi – mówił Św. Mikołaj.

Na koniec tradycyjnie nastąpiło uroczyste przekazanie mieszkańcom Jeleniej Góry Betlejemskiego Światła Pokoju przez harcerzy z Karkonoskiego Hufca ZHP.

- Bardzo mi się podoba taka inicjatywa miejskich mikołajków, można posłuchać pięknych kolęd, pastorałek, obejrzeć jasełka i, co najważniejsze, miło spędzić czas – powiedziała Andżelika Giełżecka z Jeleniej Góry.

Organizatorzy: Karkonoski Hufiec ZHP Chorągiew Dolnośląska im. hm Stefana Mirowskiego w Jeleniej Górze, Straż Miejska i Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group