Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7230
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na jakim etapie adaptacja podziemi?

Sobota, 17 marca 2018, 7:25
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2018, 5:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Na jakim etapie adaptacja podziemi?
Fot. Przemek Kaczałko
Jeleniogórskie podziemia przy ul. Chełmońskiego wkrótce będą opanowane przez ekipę remontową, która przystosuje obiekt na Time Gates – Bramy Czasu. Grupa Arado po otwarciu atrakcji pod Placem Solnym we Wrocławiu przenosi się do Jeleniej Góry, a dla naszych mieszkańców oferuje niespodziankę!

Jak tłumaczy przedstawiciel Arado, przestój w pracach adaptacyjnych po uprzątnięciu jeleniogórskich podziemi spowodowany był inwestycją we Wrocławiu, która będzie integralną częścią atrakcji w stolicy Karkonoszy. - Cała narracja marketingowa polega na tym, że we Wrocławiu pod Placem Solnym jest część Jeleniej Góry. We Wrocławiu ruch turystyczny jest chyba największy na Dolnym Śląsku o każdej porze roku i to jest kluczowe z ekonomicznego punktu widzenia, na co też musimy patrzeć. Teraz, gdy ten obiekt już funkcjonuje i rozkręca się - wszystkie siły przechodzą do Jeleniej Góry - powiedział Krzysztof Wojtas, menedżer jeleniogórskich i wrocławskich podziemi.

W ciągu najbliższych tygodni ekipa ma wejść pod Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze, najbardziej intensywne prace będą w maju, a otwarcie planowane jest na sierpień 2018 r. W pierwszym etapie zostaną otwarte trzy sale w głównej części podziemi - w jednej z nich będą się odbywać wydarzenia kulturalne. Ponadto w części B ma być otwarty główny korytarz plus kilka odnóg, zatem spora część podziemi zostanie udostępniona mieszkańcom i turystom. - Nasi goście będą wchodzić główną bramą, a wychodzić drugą stroną na wzniesieniu, czyli wyjściem, które powstało w okresie II wojny światowej - tłumaczy K. Wojtas.

Jeleniogórska atrakcja ma nosić nazwę Time Gates - Bramy Czasu, zatem będzie można doświadczyć wydarzeń z różnych momentów historii, ale także "skoczyć" do przyszłości. Wcześniej, w planach było m.in. nawiązanie do złotego pociągu, ale ze względu na to, że wiele miejsc w rejonie Sudetów ma już takie wątki, Arado raczej odstąpi od tego pomysłu. - Tutaj wracamy do naszego pierwotnego założenia, czyli miasta. Zbudujemy w podziemiach oblężone, zniszczone w połowie miasto, będzie też część historyczna, bowiem współpracujemy z ekipą filmową, która specjalizuje się w budowaniu średniowiecznych planów filmowych - ujawnia menedżer podziemi, który dodaje, że znajdzie się też atrakcja dla dzieci.

Jak zapowiadają przedstawiciele Arado, bilety wstępu do jeleniogórskich podziemi nie będą przekraczać 20 zł (normalny). Inwestycja ma pochłonąć niespełna pół miliona złotych. W zależności od pory roku, atrakcja będzie czynna w godzinach 10:00 - 18:00, a w sezonie dłużej. W godzinach wieczornych będą się odbywać wydarzenia kulturalne.

Co ciekawe, w podziękowaniu za cierpliwość w oczekiwaniu na otwarcie podziemi w Jeleniej Górze, mieszkańcy naszego miasta za okazaniem dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania mogą bezpłatnie odwiedzić Movie Gates pod Placem Solnym we Wrocławiu. Promocja trwa do końca kwietnia br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group