Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 6220
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Na boso i bez kurtki szedł przez las. Policjanci uratowali mu życie

Poniedziałek, 25 lutego 2013, 10:33
Aktualizacja: 10:36
Autor: 112
Policjanci uratowali mężczyznę, którego życie było zagrożone z powodu wychłodzenia organizmu. 50–latek bez butów, bez odzieży zimowej wracał do domu na skróty przez las. Był pijany. Funkcjonariusze odnaleźli go leżącego w śniegu. Został przekazany pod opiekę lekarzy.

W sobotę (23 lutego) około godziny 20.46 na numer alarmowy policji zadzwoniła kobieta z prośbą o pomoc w odnalezieniu jej syna. Z jej relacji wynikało, że postanowił on wrócić do domu na skróty przez las i się zgubił.

Oficer dyżurny ustalił, że mężczyzna posiada telefon komórkowy. Nawiązał z nim kontakt telefoniczny. Okazało się, że jest on pijany i niekomunikatywny. Miał problemy z udzielaniem odpowiedzi na pytania. Oświadczył, że prawdopodobnie znajduje się w kompleksie leśnym w okolicach Dziwiszowa.

- Policjanci wyruszyli na poszukiwanie. Znaleźli go leżącego w śniegu, przemarzniętego, około kilometra od drogi głównej. Mężczyzna nie miał butów oraz kurtki zimowej. Z uwagi na to, że był wychłodzony i nie mógł sam się poruszać, funkcjonariusze poprosili ratowników GOPR o pomoc w jego transporcie. 50-latek został przewieziony do szpitala celem udzielenia mu pomocy medycznej – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (120) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group