Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 5 listopada
Imieniny: Elżbiety, Sławomira, Dominika
Czytających: 14756
Zalogowanych: 110
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Na Biegu Piastów będzie tłumnie

Czwartek, 12 stycznia 2023, 6:00
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Na Biegu Piastów będzie tłumnie
Fot. Marcin Oliva Soto/Bieg Piastów
Już prawie pięć tysięcy osób zapisało się do startu w 47. Festiwalu Biegowym – Bieg Piastów. Miłośników biegania na nartach nie odstrasza panująca także w Jakuszycach niemal wiosenna aura.

Tempo zapisów na poszczególne biegi wchodzące w skład festiwalu biegowego bardzo cieszy organizatorów ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. Po kilku latach, kiedy to na frekwencję uczestników imprezy wpływ miała pandemia sytuacja wraca do normy. Wskazuje na to zwłaszcza wyższa niż przed rokiem liczba zapisanych biegaczy spoza trzech wiodących krajów, czyli Polski, Czech i Niemiec.

Zapisy na tegoroczny bieg idą znakomicie – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Biegu Piastów. - W tej chwili mamy już zapisanych przewie 5 tysięcy osób z 21 krajów. Tendencją jest większa liczba zapisanych we wszystkich nacjach niż w poprzednich latach. W tej chwili, nie zwracając uwagi na pogodę pracujemy w takim trybie jakby Bieg Piastów miał się odbyć w przewidzianym terminie i na wcześniej zaplanowanych dystansach. Liczymy, że zima się w końcu nad nami zlituje i zrealizujemy pełen scenariusz imprezy. Oczywiście mamy warianty awaryjne ale nie ma sensu w tej chwili o nich dyskutować i dekoncentrować się w pracy nad przygotowaniem zawodów.
Program 47 Biegu Piastów – Narciarstwa Biegowego:
25 lutego 2023 – bieg rodzinny
26 lutego 2023 – Memoriał Stanisława Michonia (15 km)
27 lutego 2023 – bieg nocny
3 marca 2023 – biegi na 6 i 30 km (jedyny techniką dowolną)
4 marca 2023 – bieg na 50 km
5 marca 2023 – bieg na 25 km

Twoja reakcja na artykuł?

36
73%
Cieszy
7
14%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
4%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
735
Tak
66%
Nie
34%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Nie myjesz zębów i idziesz spać? Oto konsekwencje
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Aktualności
Złoty pociąg – krok do przodu czy w bok?
 
Jelonka wczoraj
Tango za Zabobrzu
 
Seniorzy
Wcześniejsza emerytura dla wybranych
 
Aktualności
Zbiornik po wielkim remoncie
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group