Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 5601
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyką przeciw stereotypom

Poniedziałek, 28 listopada 2011, 13:40
Aktualizacja: 13:41
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Muzyką przeciw stereotypom
Fot. Agrafka
Koncert zespołu Klezzmates, grającego nowoczesna muzykę żydowską, odbył się wczoraj w Jeleniogórskim Centrum Kultury w ramach Dolnośląskich Koncertów Hawdalowych.

Pochodzący z Krakowa zespół Klezzmates swą twórczością promuje muzyke z kręgu kultury żydowskiej. Zespół powstał na początku 2005 roku, zaś aktualnie w jego skład wchodzą: Tomasz Polak - klarnet, Bartek Staniak - skrzypce, Jarek Wilkosz - kontrabas, Krzysztof Kossowski - perkusja, instr. perk. oraz Marcin Wiercioch - akordeon.

Muzycy w niepowtarzalny sposób łączą klezmerskie i bałkańskie dźwięki, z klasyką oraz jazzem, czego wyrazem jest podwojona litera „z” w nazwie zespołu. Ich oryginalny kolaż dźwięków sprawia, że muzyka żydowska odkrywana jest wciąż na nowo. Obrazowość tych dźwięków przeniosła słuchaczy w krainę spokoju i zadumy.

Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe sprzyjają budowaniu atmosfery wzajemnego szacunku społecznego oraz dialogu międzykulturowego: wręcz walczą ze stereotypami, przekonując do idei tolerancji.

Sonda

Czy chciałbyś aby tej zimy spadło w Jeleniej Górze dużo śniegu?

Oddanych
głosów
1066
Tak
41%
Nie
53%
Jest mi to obojętne
6%
 
Głos ulicy
Za Polskę oczywiście walczyłbym
 
Warto wiedzieć
Człowiek jest kimś wyjątkowym we wszechświecie
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Inne wydarzenia
Kolejna odsłona morderczego wyzwania
 
Kultura
Jesienna Magia Muzycznej Chaty
 
Aktualności
Senator interweniuje w sprawie mostu w Dąbrowicy
 
Aktualności
Codziennie 5–6 samochodów trafia na lawetę
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group