Środa, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 9390
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Muzyka – klucz do języka

Sobota, 27 maja 2017, 10:11
Aktualizacja: 17:11
Autor: AS
Region: Muzyka – klucz do języka
Fot. Użyczone
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w sosnówce zorganizowała VI powiatowy konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Oprócz szkól z Czernicy, Ściegien, Karpacza, Kowar nr1, Podgórzyna i Barcinka, zaproszenie przyjęła szkoła z Tomaszowa Bolesławieckiego, z którą szkoła podstawowa w Sosnówce brała udział w wymianie międzynarodowej.

Udział zgłosiło 28 uczestników, a wykonawców oceniano w dwóch kategoriach: klasy (I-III i IV-VI). Celem konkursu jest propagowanie nauki języka poprzez piosenkę i promowanie aktywności twórczej uczniów. Uczestnicy oprócz nagrań z podręcznika zmierzyli się z repertuarem takich wykonawców, jak m.in. Helene Fischer, Yvonne Caterfeld, Max Giesinger czy Nena

- Zależy nam na tym, aby uczniowie byli zmotywowani do nauki języka, a poprzez muzykę robią to w ciekawy i przyjemny sposób. Cieszy mnie, że coraz więcej uczestników i szkół bierze udział w konkursie. Dziękujemy serdecznie sponsorom i zapraszamy za rok – powiedziała organizatorka Agnieszka Stępień.

- Miło nam było gościć na tym konkursie. Uczniowie są zadowoleni i myślę, że zmotywowani do dalszej nauki języka niemieckiego –stwierdziła Magdalena Paczkowska z Tomaszowa Bolesławieckiego.

Wyniki:
Klasy I-III
I.m Krystian Paluch
II m. Julia Sidorowska i Lena Wietecka
III m. Samanta Szłapa

Klasy IV-VI
I m. Zuzanna Dzięgiel
II m. Paulina Borowska
III m. Agata Szewczyk
III m. Julia Wojterek

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
972
Tak
10%
Nie
85%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group