Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzyczny odlot do Chin

Piątek, 14 maja 2010, 8:20
Aktualizacja: 8:29
Autor: GABI
JELENIA GÓRA: Muzyczny odlot do Chin
Fot. Archiwum/Gabi
Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze jako reprezentanci Polski zagrają Mozarta na Ogólnochińskim Festiwalu w Guangzhou (Kanton).

O organizację tego festiwalu rywalizują największe chińskie metropolie. W tym roku impreza odbędzie się w liczącym ponad 14 milionów mieszkańców zespole miejskim Guangzhou, czyli w Kantonie, jednym z ważniejszych chińskich ośrodków kultury i nauki.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagra pod dyrekcją Michała Maciaszczyka. Wyjazd jest sporym wyróżnieniem, ponieważ to właśnie nasza filharmonia będzie reprezentowała Polskę na tym festiwalu. Filharmonicy wystąpią w repertuarze mozartowskim: zagrają Uwerturę do opery „Wesele Figara”, Koncert Fortepianowy B-dur KV 595 nr 27 oraz Symfonię C-dur „Jowiszową” KV 551. Partię solową w koncercie zagra Chinka.

Muzycy zabawią w Chinach tydzień. Zaplanowano także zwiedzanie ciekawych miejsc oraz dzień na zakupy. W programie pobytu jest także spotkanie z konsulem RP w Chinach. Nad całością przygotowań i podczas wyjazdu czuwać będzie Andrzej Więckowski, doradca dyrektora Filharmonii Dolnośląskiej. Filharmonicy odlatują dziś.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group