Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6881
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Muzycznie i lirycznie dla pracowni informatycznej

Wtorek, 20 kwietnia 2010, 20:02
Aktualizacja: Niedziela, 25 kwietnia 2010, 10:12
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Muzycznie i lirycznie dla pracowni informatycznej
Fot. TEJO
Uczniowie razem z nauczycielami i absolwentami II Liceum Ogólnokształcącego im. Norwida byli wykonawcami okolicznościowego koncertu zorganizowanego dziś w Filharmonii Dolnośląskiej dla wsparcia zmodernizowania pracowni komputerowej w cieplickim ogólniaku.

Koncert pod hasłem: „Razem na scenie – pracownia dla Norwida” pierwotnie miał odbyć się 10 kwietnia. Z wiadomych powodów został przeniesiony na dziś. Wniósł wiele pocieszających i ciepłych akcentów w smutnej ostatnio rzeczywistości.

- Nasza pracownia już dawno powinna znaleźć się na emeryturze – mówiła witając gości Jadwiga Dąbrowska, dyrektorka II LO po tym, jak zespół dęty Jelonka Brass Band brawurowo wykonał na początek wieczoru Uwerturę do opery Wilhelm Tell G. Rossiniego. Szefowa „Norwida” witała honorowych patronów: posła Marcina Zawiłę (absolwenta II LO), wicemarszałka Jerzego Łużniaka (ojca absolwentów II LO) oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja (ojca uczennicy II LO).

Wpisując się w intencję koncertu dwaj samorządowcy wojewódzcy byli obecni jedynie wirtualnie (nieobecni usprawiedliwieni). Zjawił się natomiast poseł Marcin Zawiła z małżonką. Koncert oklaskiwał także patron honorowy Marek Obrębalski, prezydent Jeleniej Góry oraz Anna Ragiel, zastępczyni przewodniczącego rady miasta. Brawo bili bardzo licznie zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i przyjaciele szkoły.

Później było już tylko bardzo – jak to powiedziała Jadwiga Dąbrowska – muzycznie i lirycznie. Przez estradę przewijali się rozmaici wykonawcy, w tym – między innymi – śpiewaczka Anna Patrys (absolwentka II LO), jego uczennica i zarazem świetna wokalistka Marzena Drozdowicz, licealista i skrzypek Michał Kowal, trębacz i absolwent Jędrzej Tomczyk. Z zupełnie innej strony dali się poznać pedagodzy z II LO, którzy zaskoczyli zebranych talentami artystycznymi: Magdalena Jaroszewicz, Elwira Kozak oraz Anna Czajewicz. Wystąpiły też zespoły uczniowskie oraz niezawodny akompaniator i świetny pianista oraz pedagog PSM I i II stopnia Krzysztof Gotartowski. Na repertuar złożył się szeroki przekrój utworów: od pełnej powagi klasyki poprzez poezję śpiewaną do słów Stachury, aż po muzykę lekką, łatwą, znaną i przyjemną.

Dochód ze sprzedaży cegiełek oraz programu koncertu wspomoże szkołę w doposażeniu pracowni internetowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group