Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 2531
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzyczna inauguracja festiwalu Zoom–Zbliżenia

Wtorek, 20 lutego 2018, 7:36
Aktualizacja: Środa, 21 lutego 2018, 7:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Muzyczna inauguracja festiwalu Zoom–Zbliżenia
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 21. w Jeleniej Górze odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy Zoom–Zbliżenia, który podzielony jest na część konkursową, pozakonkursową oraz wydarzenia towarzyszące. Wczoraj (19.02) miała miejsce uroczysta inauguracja imprezy, w której orkiestra symfoniczna Filharmonii Dolnośląskiej zagrała muzykę filmową Wojciecha Kilara.

- Przed nami dni ze wspaniałymi filmami, debatami, spotkania z wybitnymi gośćmi. Trzeba koniecznie być z nami - zachęca do udziału Sylwia Motyl-Cinkowska, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury. - Dziękuję organizatorom, wszystkim osobom pracującym przy konkursie. Wiem, że ta praca trwała bardzo długo. Były wzloty i upadki w nadziei na finansowanie, ale skończyło się to wszystko bardzo dobrze - mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który życzył uczestnikom dobrej zabawy i refleksji.

Po oficjalnym otwarciu festiwalu rozpoczął się koncert muzyki filmowej Wojciecha Kilara, który napisał muzykę do ponad 130 filmów. Współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami, m.in. z Krzysztofem Zanussim, Andrzejem Wajdą, Romanem Polańskim, Kazimierzem Kutzem, a także z hollywoodzkimi twórcami (np. przy filmie "Dracula" Francisa Forda Coppoli). Muzycy Filharmonii Dolnośląskiej znakomicie wprowadzili miłośników kina w świat filmowy, w którym będą przebywać do zakończenia festiwalu.

Dzisiaj (20.02) o godz. 16:30 w Kinie Lot zaprezentowany zostanie czeski film pt. „7 dni, 7 grzechów”, reżyseria: Jiří Chlumský, scenariusz: Josef Urban, zdjęcia: Jan Ďuriš i Martin Šec, montaż: Vasileios Skalenakis, obsada: Ondřej Vetchý, Vica Kerekes, Jiří Schmitzer, Fedor Bondarchuk, Jarek Hylebrant, Anna Šišková, Attila Mokoš, Norbert Lichý, Igor Bareš. Z kolei o godz. 19:30 „W ułamku sekundy”, reżyseria: Fatih Akin, scenariusz: Fatih Akin, Hark Bohm, zdjęcia:Rainer Klausmann, montaż: Andrew Bird, obsada: Diane Kruger, Denis Moschitto, Johannes Krisch, Samia Chancrin, Uman Acar. Po projekcji filmu odbędzie się spotkanie z reżyserem Jiřím Chlumským. Prezentacja filmów konkursowych planowana jest od środy (21.02). Festiwal potrwa do niedzieli (25.02).

Bilety do nabycia w miejscach wydarzeń oraz w Osiedlowym Domu Kultury:
- projekcje konkursowe wejściówka jednodniowa - 6,00 zł,
- projekcje specjalne – bilet na 1 seans 10,00 zł,
- karnet na wszystkie pokazy konkursowe i specjalne – 100,00 zł (karnet obejmuje wyłącznie projekcje pozakonkursowe w kinie LOT, nie obejmuje „kina niemego” - filmu pt. „Generał” oraz koncertów).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group