Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3607
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Muzem Karkonoskie: to warto zobaczyć!

Poniedziałek, 2 grudnia 2019, 9:05
Aktualizacja: Wtorek, 3 grudnia 2019, 7:00
Autor: Muzeum Karkonoskie
Jelenia Góra: Muzem Karkonoskie: to warto zobaczyć!
Fot. Muzeum Karkonoskie
Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze otrzymało dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu wspieranie działań muzealnych – konserwacja. W ramach projektu, zakonserwowanych zostanie pięć ręcznie malowanych wzorników szklarskich z XIX i pocz. XX w. Efekt prac konserwatorskich będzie prezentowany bezpłatnie na czasowej ekspozycji przy wystawie stałej szkła artystycznego w dniach 6 – 15 grudnia 2019r. Wernisaż odbędzie się 6 grudnia o godz. 15.00.

W skład wytypowanych obiektów wchodzą trzy wzorniki z dekoracją malarską z huty Fritza Heckerta w Piechowicach oraz dwa wzorniki fasonów i dekoracji z huty hrabiego Schaffgotscha Josephine w Szklarskiej Porębie.

Wyroby hut stanowią główny trzon kolekcji szkła Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, którego charakterystyka zbiorów oparta jest na wielowiekowej tradycji szklarskiej regionu Karkonoszy i Gór Izerskich. Ważnym celem Muzeum jest zachowanie w najlepszym stanie wszystkich elementów kolekcji, a w szczególności źródeł historycznych, jakimi są wzorniki szklarskie. Projektowi towarzyszy specjalnie przygotowana oferta edukacyjna, mająca na celu przybliżenie tematyki konserwacji obiektów na podłożu papierowym poprzez zwiedzanie wystawy oraz wykład i zajęcia warsztatowe.

Projekt Konserwacja ręcznie malowanych Wzorników szklarskich ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
40%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group