Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8561
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Muzealny wehikuł czasu w Kowarach

Środa, 2 stycznia 2019, 6:24
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2019, 10:42
Autor: WAC
Kowary: Muzealny wehikuł czasu w Kowarach
Fot. WAC
Dla starszych wizyta tu jest jak podróż do czasów młodości. Dla młodszych to okazja, aby zobaczyć w jakich warunkach mieszkali i jak się bawili ich dziadkowie i rodzice. Mowa o Muzeum Sentymentów, funkcjonującym od około pół roku w obiektach dawnej „Fabryki Dywanów” w Kowarach.

Muzeum Sentymentów jest efektem kolekcjonerskiej pasji Andrzeja Olszewskiego. Od kilku lat gromadzi on różne przedmioty, dokumenty i inne pamiątki z okresu PRL-u. Wraz z powiększaniem się kolekcji, postanowił pokazać ją innym. Zbiory muzeum w dalszym ciągu się powiększają także o przedmioty, które przywożą i zostawiają zwiedzający.

Wystawa została zaaranżowana w formie różnych pomieszczeń, wśród których znalazły się: kuchnia, pokój dziecięco-młodzieżowy, salon, ciemnia fotograficzna oraz laboratorium z oryginalnym sprzętem z dawnej fabryki dywanów w Kowarach. W przyszłości dołączą do nich: gabinet lekarski, sekretariat oraz gabinet dyrektora. W zbiorach jest m.in. pralka Frania, czarno – biały telewizor czy dawne zabawki. Dzieci mogą zagrać w grę na jednej z pierwszych konsoli czy komputerach Atari i Comodore.

- To Muzeum powstało, aby wywołać na twarzach naszych gości uśmiech, bez wywoływania złych skojarzeń związanych z PRL – em – mówi Andrzej Olszewski. - Aby przywołać te dobre wspomnienia z dzieciństwa, które się pamięta, zabaw i przygód.

Twoja reakcja na artykuł?

40
89%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
2
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
256
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group