Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2380
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mundurowi z wizytą u seniorów

Czwartek, 7 października 2021, 12:11
Autor: 112
Jelenia Góra: Mundurowi z wizytą u seniorów
Fot. Archiwum Policji
Jeleniogórscy policjanci wspólnie ze strażnikiem miejskim, w ramach realizacji działań prewencyjnych oraz Dnia Seniora, spotkali się z mieszkańcami „Pogodnej Jesieni” w Jeleniej Górze.

W spotkaniu wzięła mł.asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, asp. szt. Krzysztof Tokarski -komendant Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze oraz Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Na początku funkcjonariusze złożyli podopiecznym Domu Pomocy Społecznej życzenia z okazji Dnia Seniora, a następnie rozmawiali z nimi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Omówili działania prewencyjne prowadzone przez policję jeleniogórską, skierowane na bezpieczeństwo seniorów, programy „Wzorowy senior „ i „Bezpieczne osiedle”, „Dzielnicowy bliżej nas”.

Głównym celem spotkania było uczulenie słuchaczy i ich rodzin oraz znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu ich działania oraz w przypadku kiedy dojdzie do przestępstwa, w jaki sposób reagować. Policjantka omówiła działanie oszustów metodą na wnuczka, córkę, funkcjonariusza CBŚ, policjanta, pracowników społecznych, zdrowia, itp.

Mundurowi mówili również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu poza terenem zabudowanym, gdyż dają one kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group