Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7399
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Multikulturowy Piknik w „Jedenastce”

Niedziela, 21 czerwca 2015, 11:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 8:26
Autor: Natalia
Jelenia Góra: Multikulturowy Piknik w „Jedenastce”
Fot. Natalia
W sobotę (20.06) o godzinie 10.00 rozpoczął się Piknik Multikulturowy w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Impreza odbyła się po raz dziewiąty. W tym roku organizatorem była Dorota Grabowska, nauczycielka etyki.

We wcześniejszych latach festyn był organizowany pod nazwą ,,Witamy lato z 11nastką”. Teraz było inaczej. Ponieważ szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu ,,Szkoła równego traktowania’’, powstał pomysł Pikniku Multikulturowego. Chodziło o to, żeby pokazać różnorodność ludzką, kulturową i religijną, że inny – nie znaczy gorszy.

Największą atrakcją okazały się występy osób ze Stowarzyszenia Hare Kryszna, które zaprezentowały muzykę Indyjską i opowiedziały o indyjskiej kulturze. Następnie widzowie mogli podziwiać umiejętności tancerzy ze Szkoły Tańca Tabor. Zaprezentowali oni wiele stylów, jak: flamenco, orient czy dancehall.

W programie pikniku było też koło fortuny, a także: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, słodki quiz i kiermasz ciast. Można było zdobyć kartę rowerową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group