Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 6709
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Multikulturowy Piknik w „Jedenastce”

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 czerwca 2015, 11:21
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 czerwca 2015, 8:26
Autor: Natalia
Fot. Natalia
W sobotę (20.06) o godzinie 10.00 rozpoczął się Piknik Multikulturowy w Szkole Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze. Impreza odbyła się po raz dziewiąty. W tym roku organizatorem była Dorota Grabowska, nauczycielka etyki.

We wcześniejszych latach festyn był organizowany pod nazwą ,,Witamy lato z 11nastką”. Teraz było inaczej. Ponieważ szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu ,,Szkoła równego traktowania’’, powstał pomysł Pikniku Multikulturowego. Chodziło o to, żeby pokazać różnorodność ludzką, kulturową i religijną, że inny – nie znaczy gorszy.

Największą atrakcją okazały się występy osób ze Stowarzyszenia Hare Kryszna, które zaprezentowały muzykę Indyjską i opowiedziały o indyjskiej kulturze. Następnie widzowie mogli podziwiać umiejętności tancerzy ze Szkoły Tańca Tabor. Zaprezentowali oni wiele stylów, jak: flamenco, orient czy dancehall.

W programie pikniku było też koło fortuny, a także: warsztaty plastyczne, malowanie twarzy, słodki quiz i kiermasz ciast. Można było zdobyć kartę rowerową.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~racjonalista 21-06-2015 11:55
HK uważane jest za dosyć niebezpieczną sektę. Po placówce oświatowej spodziewałbym się raczej uwrażliwienia dzieci na kontakty z takimi organizacjami i zapoznanie ze stosowanymi przez nich metodami psychomanipulacji którymi posługują się w celu werbowania członków, szczególnie młodzieży w okresie wakacyjnym.
~Le1Kiepury 21-06-2015 12:20
Imprezy byla zorganizowana dziewiaty? Co dziewiaty? Jak sie dzien wczesniej drinkowalo to sie urlop bierze. Fachwcy
~ccc 21-06-2015 15:18
dzieci przyzwyczajane do sekt... super 11
~trochę podstaw... 21-06-2015 15:43
Hare Kriszna to sekta uznana w 1984 r. przez Parlament Europejski za szczególnie szkodliwą i niebezpieczną. Metody rekrutacji stosowane przez ruch Hare Kryszna w celu pozyskania nowych członków to przede wszystkim: bombardowanie miłością, czyli stwarzanie w osobie przekonania, że jest uznawana za świetną i akceptowana taka, jaka jest ze wszystkimi swoimi dobrymi i złymi uczynkami; werbowanie pod pretekstem działalności kulturalnej – organizowanie koncertów muzyki indyjskiej, wykładów dotyczących tamtejszej kultury, a także różnych programów artystycznych; oferowanie darmowych posiłków wegetariańskich; działalność rzekomo charytatywna – program „Hare Kryszna Food for Life” zachęcanie do spędzenia czasu w przyjacielskim towarzystwie.
~Strażnica 21-06-2015 16:07
A nas, Świadków Jehowy, nie chciano wpuścić na salę...
~rr 21-06-2015 16:32
bo wy jeszcze gorsi... szkoda, że tylu ludzi przez WAS będzie miało czyściec przedłużony...
~@Strażnica 21-06-2015 16:59
Tolerancja dla wszystkich i nawet arabów podrzynających (z miłości) gardła niewiernym ale nie do jehowych!
~Edna 21-06-2015 18:00
Krisznowcy w szkole... Czy tam ktoś myśli?
~gbhgt 21-06-2015 21:01
precz z talibami i innymi kolorowymi z europy - niech jadą do ameryki - przecież to Szatany Zjednoczone zgotowały zły los ludziom z Iraku,Syrii, Libii. Emigrantów których na siłę unia europejska chce wciskać do każdego kraju kto będzie sponsorował no kto? A w dodatku polskojęzyczna premier E. Kopacz obdarowała banderowców pieniędzmi, emigrantom daje się mieszkania a polakom nic - precz z multikulti - Pamiętajcie że ten pomysł integracji przyniesie więcej złego niż dobrego, Wśród emigrantów przybywają do europy fanatycy z isis, czy nie widzicie że niebawem będzie prawo szariatu w całej europie, już teraz w kady piątek w niektórych dzielnicach Paryża zamykane są całe ulice bo wyznawcy islamu modlą się na ulicach aby demonstrować swoją siłę i prowokować do wojny czy wy tego nie widzicie !!
~ciekawska 21-06-2015 23:37
Jestem ciekawa, czy te komentarze pisały osoby, które uczestniczyły w tym pikniku? Mam wrażenie, że łatwo jest krytykować siedząc przy komputerze, ale czy powinno się to robić samemu nie widząc co było i jak było? Szkoda, że zawsze głos zabierają Ci co mają "najwięcej do powiedzenia"...
~wiemto 22-06-2015 0:58
Multikulti jeszcze nikomu na dobre nie wyszło. Ktoś albo jest tak głupi albo nie ma elementarnej wiedzy żeby zapraszać SEKTĘ Hare Kriszna do szkoły. Ktoś musi za to beknąć!!!
~fan sekty po 22-06-2015 1:19
https://www.youtube.com/watch?t=49&v=pf-hPG5B28Q zobacz koniecznie
~tal 22-06-2015 7:26
Połowa Duńczyków chce ograniczenia imigracji muzułmanów Jeden na dwóch obywateli duńskich jest za ograniczeniem liczby muzułmanów mogących mieszkać w Danii, jak wskazuje sondaż YouGov. Sondaż, który został przeprowadzony dla dziennika „Metroxpress”, koncentrował się na imigrantach z krajów niezachodnich i pokazał, że jeden na czterech Duńczyków nie chce, aby muzułmanie stanowili więcej niż 5 procent ludności kraju. Martin Henriksen, rzecznik Duńskiej Partii Ludowej, która jest uważana za ugrupowanie antyimigracyjne, powiedział „Metroxpress”, że sondaż jest odzwierciedleniem ogólnego niepokoju w kraju związanego z przyjmowaniem grup obcokrajowców i zachęcaniem ich do osiedlania się w Danii. „Widzę wynik jako znak, że Duńczycy mają zdroworozsądkowe podejście i duże obawy o to, co się dzieje
~c.d. tal 22-06-2015 7:28
Widzę wynik jako znak, że Duńczycy mają zdroworozsądkowe podejście i duże obawy o to, co się dzieje z naszym krajem i o konsekwencje masowej imigracji”, powiedział Henriksen.
~ale czad 22-06-2015 9:24
Dlaczego Hare Kryszna a nie Świadkowie Jehowi? W Szklarskiej są ludzi, którzy czczą słońce. Pseudo multikulturowość. Pani od etyki chyba odbiło żeby sektę sprowadzać do szkoły. Panie dyrektorze Sroka to Pan jest za to odpowiedzialny.
~abnegacek 12-07-2015 10:16
inkwizycyjny nastrój sekciarzy o licu kata nie gaśnie... Katolicka sekta spaliła na stosach więcej ludzi niż hitlerowcy w Oświęcimiu. Psy Pana nadal warczą szczekając na konkurencję. To bezmiar fanatycznej głupoty i materialistycznego stosunku do duchowości. Pierwszym premierem parlamentu Europejskiego był nazista dążący do zjednoczenia Europy. Ludzie z Hare Kryszna. maja zasady których przestrzegają. Nie toksykują się nawet herbatą czy kawą, a księża nawet na ołtarzu chleją alkohol. Wmawiając wiernym ze Chrystus był pijakiem i nie odróżniał soku owocowego z winogron od sfermentowanego alkoholu. Ich pożywienie wolne jest od skutków zabijania innych stworzeń. Nie dręczą zwierząt by je zjadać. Nie angażują się w patologię seksualną nazywaną w kulturze europejskiej wolnością obyczajów. Nie an
~abnegacek 12-07-2015 10:18
Nie angażują się w patologię seksualną nazywaną w kulturze europejskiej wolnością obyczajów. Nie angażują się w hazard, rozumiany również jako podejmowanie ryzyka dla zdobycia korzyści. Dlatego na czerwonym świetle nie przechodzą przez pasy nawet wtedy gdy im się spieszy. Codziennie angażują się w czynności religijne już od czwartej nad ranem. Nie stosują żadnego przymusu w stosunku do współwyznawców. Każdy rodzaj zaangażowania jest całkowicie dobrowolny. Przypomnijcie sobie czasy gdy brakowało zdrowych kardynałów by wybrać któregoś na papieża, bo wszyscy mieli syfilis… Może pamiętacie papieża który święcił hitlerowskie samoloty? Spójrzcie w lustra hipokryci, kanibale, szubrawcy, łotry i ka...lie w świętoszkowatych maskach.
~abnegacek 12-07-2015 10:19
Osoba religijna nigdy nie oczernia osób zaangażowanych w czczenie Boga. Jest jeden Bóg jak słońce które świeci dla wszystkich. Jeżeli tego nie rozumiecie, to jesteście sekciarzami najgorszego rodzaju i nie macie pojęcia czym jest życie duchowe ani Kim jest Bóg. Jesteście jadowitymi materialistami , zawistnymi o innych z powodu sekciarskiego poczucia przynależności go grupy uzurpującej sobie monopol na posiadanie Prawdy. Ta żygawiczna mentalność jest kompromitacją chrześcijańskiej postawy miłości wobec bliźniego. Jesteście oszustami. Okłamujecie siebie i innych.
~abnegacek 12-07-2015 10:44
[…] 21-06-2015 15:43 | ~trochę podstaw... |[…] Pewien idiota z sygnaturką dotyczącą podstaw, zapomniał ze demokratycznie wybrany idiota nie przestaje być idiotą… nawet w parlamencie europejskim. Swego czasu pewien katolicki Głąb podpisał się biskupią prawicą pod bzdurami na temat ludzi z Hare Kryszna, nie weryfikując tego co mu podsunięto pod nos. Wyliczono tam to czego z zasadny ci wyznawcy nie czynią, jako coś co praktykują na co dzień. Na liście królowały wyuzdany seks i toksykacja. To pomówienie godne jest ścigania z urzędu przez prokuraturę. Naruszanie godności osobistej jest karalne, a ten kto tego nie rozumie wydaje się być matołem.
~abnegacek 12-07-2015 10:44
W Rumuni nawet esperanto, ekologię, judo i wegetarianizm, uznawano za działalność wywrotową ;) k...nów nie brakuje w żadnym parlamencie, a co dopiero w europejskim…

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group