Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7615
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mróz rozsadził lipę: drzewo zagraża ludziom

Środa, 14 stycznia 2009, 14:38
Aktualizacja: 21:11
Autor: Angela
Sporo strachu najedli się dzisiaj mieszkańcy ulic Zjednoczenia Narodowego i Jagiellońskiej, gdzie pod wpływem mrozu na pół rozłupała się wiekowa lipa. Część jej gałęzi zawisło na drutach wysokiego napięcia, druga część nad budynkami mieszkalnymi i przejściem dla pieszych.

Sprawę pogotowiu energetycznemu zgłosili dzisiaj mieszkańcy, którzy przechodząc zauważyli, że połowa drzewa opiera się na drutach wysokiego napięcia. Pracownicy energetyki natychmiast wyłączyli prąd, jednak sami z lipą sobie nie poradzili.

– Istnieje tam zagrożenie, że drzewo może spaść na budynki mieszkalne lub pozrywać wszystkie druty elektryczne, dlatego o pomoc poprosiliśmy strażaków, którzy dysponują odpowiednim sprzętem – usłyszeliśmy od jednego z pracowników Energii Pro.

Obecnie na miejscu są strażacy i pracownicy pogotowia energetycznego, którzy wspólnymi siłami walczą z ogromnym drzewem. Przez co najmniej najbliższe dwie godziny mieszkańcy ulic Zjednoczenia Narodowego, Sprzymierzonych i Jagiellońskiej nie będą mieli prądu.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group