Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3426
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Można jeszcze złożyć wniosek o stypendium "zDolny Śląsk"!

Czwartek, 3 września 2015, 12:04
Aktualizacja: 12:12
Autor: Org
Region: Można jeszcze złożyć wniosek o stypendium "zDolny Śląsk"!
Fot. Archiwum
Nabór wniosków w Konkursie Stypendialnym "zDolny Śląsk" przedłużony zostaje do 10 września. O 50 rocznych stypendiów w wysokości od 2500 do 3500 złotych mogą walczyć uzdolnieni Dolnoślązacy z sukcesami naukowymi, artystycznymi, sportowymi lub. społecznymi.

Fundacja Edukacji Międzynarodowej - organizator konkursu stypendialnego - zdecydowała się na przedłużenie terminu naboru wniosków, aby dać szansę wielu uczniom, którzy późno dowiedzieli się o konkursie lub dopiero niedawno wrócili z wakacji. Wnioski w kategoriach naukowej, sportowej, artystycznej oraz działalności społecznej należy nadsyłać na wrocławski adres Fundacji: ul. Zielińskiego 38, 53-534 Wrocław. Szczegółowe zasady konkursu stypendialnego opisane są na stronie internetowej Fundacji Edukacji Międzynarodowej www.zdolnyslask.fem.org.pl w części "aktualny konkurs".

Tam można też pobrać wzór wniosku. Ogłoszenie wyników nastąpi na pod koniec września. W październiku zwycięzcy wezmą udział w uroczystej, jubileuszowej, Gali Stypendialnej.

Konkurs Stypendialny "zDolny Śląsk" organizowany jest od 2002 roku - w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień - przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a finansowany m.in. dzięki wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego i z pieniędzy Fundacji zebranych z odpisów 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W dotychczasowych edycjach konkursu pomoc otrzymało już ponad 1000 dolnośląskich uczniów.

Na stypendia wydatkowano ponad 1 200 000 złotych. Stypendia pomogły laureatom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, stanowiły bodziec do dalszego rozwoju i podbudowały wiarę we własne możliwości.

Od 2007 roku organizację konkursu wspierają tzw. "Poławiacze Pereł", skupione wokół Fundacji Edukacji Międzynarodowej organizacje społeczne z kilku powiatów Dolnego Śląska. U nich można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosków. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej Fundacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group