Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mówili o pomysłach na rozwój miasta. W Uniwersytecie Ekonomicznym

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 24 maja 2012, 7:41
Aktualizacja: 7:43
Autor: Petr
Fot. Petr
Druga edycja imprezy: „Giełda pomysłów 2012 – Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego na rzecz rozwoju Jeleniej Góry” odbyła się wczoraj w Uniwersytecie Ekonomicznym – Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Turystyki przy ul. Nowowiejskiej 3. – Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście – mówi Rajmund Żuryński.

Podczas imprezy studenci przedstawili pomysły na rozwój Jeleniej Góry podparte badaniami i ankietami przeprowadzonymi wśród przedsiębiorców, możliwości wykorzystania potencjału i gruntów pod inwestycje w mieście, rozwiązania biznesowe mogące przynieść korzyści miastu i jego mieszkańcom, jak również efekty badań zadowolenia i oczekiwań żaków dotyczących życia kulturalnego. Mówiono m.in. o kondycji przemysłu w mieście, infrastrukturze gazowej, energetycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej, lokalizacji przygranicznej i współpracy między Polakami, Czechami oraz Niemcami.

- Celem giełdy jest omówienie propozycji studentów, które mogą przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym mieście i regionie. Myślę, że jest to bardzo cenna inicjatywa gdyż pokazuje potencjalne kierunki rozwoju Jeleniej Góry przedyskutowane zarówno w gronie akademickim jak i mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Kierunki, które mogą wskazać drogę tym, którzy mają faktyczny wpływ na przemysł i turystykę regionu – mówi Rajmund Żuryński, student UE, członek Naukowego Koła Logistycznego „LoGRit”.

W wydarzeniu uczestniczyli samorządowcy, przedsiębiorcy, władze i pracownicy uczelni, jak również mieszkańcy miasta. Patronat nad imprezą sprawuje prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group