Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5631
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Most na "trójce" w Maciejowej otwarty

Sobota, 16 listopada 2013, 7:23
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 listopada 2013, 11:55
Autor: Angela
Jelenia Góra: Most na "trójce" w Maciejowej otwarty
Fot. Angela
Kierowcy przejeżdżający przez Maciejową mają już za sobą korki. Wczoraj (15.11) około godz. 14.30 otworzono nowy most na krajowej trójce przy ul. Wrocławskiej. Budowa tej przeprawy i trzech mniejszych, zniszczonych przez ubiegłoroczną powódź w tej części Jeleniej Góry, kosztowała ponad 3,5 mln zł.

Przecinania wstęgi, szampana czy fajerwerków nie było. Były za to pochwały dla wykonawcy - Zakładu Inżynierii Lądowo- Wodnej Jaz z Kunic.

- Cztery mosty wybudowane w cztery miesiące to bardzo dobry wynik – mówił prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. Wykonawcę chwalili również okoliczni mieszkańcy, którzy każdego dnia obserwowali postępy prac i cierpliwie czekali aż przeprawa zostanie otwarta.

- Mieszkam tuż przy moście, więc codziennie doglądałam placu budowy – mówiła żartobliwie Ewa Manacka. - Na czas budowy mostu oddaliśmy kawałek swojego gruntu, na którym ustawiono boczną przeprawę. Firma szybko się uwinęła, więc niebawem go odzyskamy. - Robota była wykonywana solidnie i szybko, więc z pewnością most będzie służył przez długie lata – dodała jeleniogórzanka.

Pochwał nie szczędził też Czesław Wandzel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze, który wyjaśniał, że pracownicy będą jeszcze przez kilka dni widoczni na moście, ale nie będą utrudniać jazdy kierowcom. - Zostały jeszcze prace wykończeniowe: umocnienie rowów i rozbiórka przeprawy bocznej, ale ruch będzie odbywał się płynnie – zapewniał szef zarządu dróg.

Nie było łatwo i do tego pojawiło się kilka problemów, których nie można było przewidzieć: ulewne deszcze, problem z gruntem czy badania geologiczne. Mimo to wykonawca zmieścił się w czasie. Kierownik budowy Witold Szafrański na pochwały odpowiada skromnie: Zrobiliśmy tylko to, co do nas należało, zawsze tak pracujemy.

Przy budowie nowego mostu w Maciejowej pracowało około 50 osób. Wczoraj z uśmiechem na twarzy część z nich zapewniała, że praca nie była łatwa, ale za to przyjemna. Firma ma duże doświadczenie w budowaniu takich obiektów, bo robi to od 30 lat. Tylko w tym roku zajmowała się budową mostów w Szklarskiej Porębie, Piechowicach, Łagowie koło Zgorzelca oraz w Uboczu.

Obecny most posadowiono na mocnych palach, co ma dać gwarancję trwałości nawet przy dużej wodzie.
– Mieszkańcom życzę, by nigdy nie musieli sprawdzać wytrzymałości naszego mostu – dodał wykonawca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group