Sobota, 27 czerwca
25°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Monitoring się sprawdza, zostanie rozbudowany [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 2 min czytania

50 nowych kamer jeszcze w tym roku pojawi się na terenie Jeleniej Góry. Miasto otrzyma na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln zł. 400 tys. zł będzie pochodziło z miejskiego budżetu. Obecnie monitoring ma 78 kamer. – Doświadczenie pokazuje, że dzięki monitoringowi uniknęliśmy szeregu tragedii i przestępstw, p

Dzisiejsza konferencja przy ul. Armii Krajowej miała pokazać znaczenie miejskiego monitoringu. I pokazała. Na około 13 tysięcy interwencji podejmowanych w minionym roku przez straż miejską, ponad 2200 to zdarzenia zauważone na kamerach monitoringu.

- To ogromna skala wykroczeń i przestępstw, których udało się uniknąć lub zatrzymać ich sprawców dzięki kamerom monitoringu – mówił Jerzy Górniak, Komendant Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Przykładów takich zdarzeń można mnożyć: - Zasłabnięcie ludzi na chodnikach, których dzięki szybkiej akcji strażników udało się uratować, akty wandalizmu, pobicia, napady, przejeżdżanie na czerwonym świetle przez skrzyżowania czy parkowania w miejscach niedozwolonych – wymieniał Artur Wilimek, rzecznik Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.

Jacek Winiarski, zastępca komendanta straży wyjaśniał też jak funkcjonuje monitoring i podkreślał, że w wielu przypadkach strażnikom udaje się dotrzeć na miejsce interwencji w ciągu kilku minut. Prezydent Marin Zawiła dodał, że dzięki monitoringowi zmniejszyła się również liczba osób parkujących w miejscach niedozwolonych.

- Liczba blokad zakładanych na koła źle zaparkowanych samochodów zmalała z ponad 1300 do 819, a to świadczy o tym, że ludzie nauczyli się już, że parkowanie w miejscach zakazanych kończy się natychmiastową interwencją strażników i mandatami, a więc się im po prostu nie opłaca - mówił Marcin Zawiła.

Po prezentacji kilku filmów nagranych przez miejski monitoring zastępca prezydenta Hubert Papaj dodał, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na II etap budowy miejskiego monitoringu.

- Jeszcze w tym roku zamontujemy 50 nowych kamer w miejscach wytypowanych przez policję, straż i samych mieszkańców - dodał Hubert Papaj.

Stworzone zostaną również dwa nowe centra monitoringu w straży granicznej oraz na stadionie miejskim. Do ich obsługi miasto nie zamierza jednak zatrudniać dodatkowych strażników miejskich, ale osoby cywilne, niepełnosprawne. Obecnie w jeleniogórskiej straży pracuje 50 strażników, z czego 45 wychodzi na patrole w miasto.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka