Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 8942
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mokre Jany 2009

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 12:04
Aktualizacja: 12:17
Autor: Ania
REGION: Mokre Jany 2009
Fot. Ania
Wczoraj nad Wodospadem w Karpaczu mimo kiepskiej pogody, odwołania koncertu Soyki i przeniesienia wyborów miss+50 na sierpień, turyści i mieszkańcy bawili się bardzo dobrze na świętojańskim festynie. Czas im umilały młode talenty, śpiewając własne aranżacje znanych i lubianych utworów.

Były to obchody słowiańskiego święta znanego jako Noc Świętojańska. Wedle wierzeń ludowych kwitnie wówczas czarodziejski kwiat paproci, przynoszący osobie, która go odnajdzie szczęście. Tradycyjnie puszcza się także wianki na wodzie, co uczyniono także wczoraj w mieście pod Śnieżką.

Z powodu złej aury nie odbyły się wybory miss +50, które zostały przesunięte na koniec sierpnia bieżącego roku. Koncert odwołał też Stanisław Soyka, który miał być gwiazdą wieczoru. Nie popsuło to jednak humoru publiczności. Wszyscy bawili się świetnie i chętnie zaopatrywali się w przygotowywane specjalnie dla nich kapuśnicę karpaczańską oraz potrawy z grilla. Atrakcją imprezy było wspólne zdjęcie mieszkańców.

Dla wielu uczestników zabawy istotny jest sam fakt zagospodarowania wodospadu. Cieszą się, że w końcu na terenie tak pięknego i atrakcyjnego turystycznie miejsca coś się dzieje.
– Bawiliśmy się tutaj, jako młodzi chłopcy. Jesteśmy więc szczęśliwi, że miejsce to zaczyna na nowo żyć – mówili wczoraj niektórzy mieszkańcy miasta pod Śnieżką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group