Sobota, 27 czerwca
21°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy

Mokre Jany 2009

Audio

Czytaj na głos

Autor: Ania 1 min czytania

Wczoraj nad Wodospadem w Karpaczu mimo kiepskiej pogody, odwołania koncertu Soyki i przeniesienia wyborów miss+50 na sierpień, turyści i mieszkańcy bawili się bardzo dobrze na świętojańskim festynie. Czas im umilały młode talenty, śpiewając własne aranżacje znanych i lubianych utworów.

Były to obchody słowiańskiego święta znanego jako Noc Świętojańska. Wedle wierzeń ludowych kwitnie wówczas czarodziejski kwiat paproci, przynoszący osobie, która go odnajdzie szczęście. Tradycyjnie puszcza się także wianki na wodzie, co uczyniono także wczoraj w mieście pod Śnieżką.

Z powodu złej aury nie odbyły się wybory miss +50, które zostały przesunięte na koniec sierpnia bieżącego roku. Koncert odwołał też Stanisław Soyka, który miał być gwiazdą wieczoru. Nie popsuło to jednak humoru publiczności. Wszyscy bawili się świetnie i chętnie zaopatrywali się w przygotowywane specjalnie dla nich kapuśnicę karpaczańską oraz potrawy z grilla. Atrakcją imprezy było wspólne zdjęcie mieszkańców.

Dla wielu uczestników zabawy istotny jest sam fakt zagospodarowania wodospadu. Cieszą się, że w końcu na terenie tak pięknego i atrakcyjnego turystycznie miejsca coś się dzieje. – Bawiliśmy się tutaj, jako młodzi chłopcy. Jesteśmy więc szczęśliwi, że miejsce to zaczyna na nowo żyć – mówili wczoraj niektórzy mieszkańcy miasta pod Śnieżką.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka