Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 9021
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Modernizacja obiektów w janowickim szpitalu

Poniedziałek, 22 marca 2021, 15:12
Aktualizacja: 15:19
Autor: Przemek Kaczałko
Janowice Wielkie: Modernizacja obiektów w janowickim szpitalu
Fot. użyczone
Cezary Przybylski - marszałek województwa dolnośląskiego poinformował, że w bieżącym roku, w drodze uchwały przyznano dotację celową w wysokości 1,5 mln zł ze środków otrzymanych z Funduszu Przeciwdziałania COV1D-19, w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na realizację zadania pn.: Modernizacja obiektów szpitalnych Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego w Janowicach Wielkich.
W ramach zadania które będzie sfinansowane ze środków Funduszu Inwestycji Lokalnych planowana jest modernizacja sal chorych zlokalizowanych na III piętrze budynku Szpitala oraz ich dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych - powiedział Hubert Papaj, przewodniczący rady społecznej szpitala.

Celem zadania jest podniesienie standardu pobytu pacjentów poprzez likwidację barier architektonicznych, wymianę posadzek na antypoślizgowe, zapewnienie sanitariatów w salach chorych spełniających niezbędne wymogi dla osób niepełnosprawnych.

W ostatnim okresie wykonano również wiele innych zadań – zaznaczył dyrektor szpitala Rafał Dyjur. Przykładowo zrealizowano ponad milionową inwestycję pn „Budowa Parku Aktywnej Rehabilitacji – Etap I” dofinansowana w 50 proc. ze środków PFRON oraz w 50 proc. z dotacji województwa dolnośląskiego, która została zakończona 23 kwietnia 2020 r. We wrześniu 2020 r. doszło do rozpoczęcia inwestycji związanej z modernizacją dachu szpitala. Inwestycja jest w toku. Koszt inwestycji na chwilę obecną wynosi 1 070 000,00 zł i jak do tej pokrywany jest ze środków własnych szpitala - wymienia dyrektor.

Co warte podkreślenia Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich pozostaje szpitalem o profilu wyłącznie rehabilitacyjnym. W ramach swojej działalności prowadzi rehabilitację ogólnoustrojową w warunkach stacjonarnych, rehabilitację neurologiczną oraz rehabilitację kardiologiczną w warunkach stacjonarnych i dysponuje ponad 130 łóżkami dla pacjentów. Dodatkowo podmiot wpisany jest na listę organizatorów turnusów rehabilitacyjnych współfinansowanych przez PFRON.

Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny w Janowicach Wielkich jest jedną z kluczowym placówek rehabilitacyjnych na Dolnym Śląsku. Liczący sobie blisko 100 lat obiekt o powierzchni użytkowej ponad 5 tys. mkw, początkowo funkcjonował jako sanatorium dla dzieci i szkoła gospodarstwa domowego. Budynek położony jest na wysokości ok. 440 m n.p.m., a jego projektantem był Ludwig Burgemeister - autor obecnych budynków Uniwersytetu Technicznego (Politechniki Wrocławskiej).

Twoja reakcja na artykuł?

13
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
334
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group