Zalogowanych: 19

Jelenia Góra: Mocna obsada, zacięta rywalizacja

Sobota, 13 listopada 2021, 20:38
Aktualizacja: 20:40
Zespół Szkół Elektronicznych w Jeleniej Górze był w czwartek, 11 listopada areną zmagań uczestników biorących udział w turnieju szachowym z okazji Dnia Niepodległości. Zawody rozgrywano w trzech grupach: OPEN (zwodnicy powyżej 10. roku życia), szachiści do lat 10 i do lat 8. Łącznie na starcie imprezy stanęło 45 zawodników z terenu naszego województwa.

W grupie OPEN najlepszym okazał się Michał Fiedorek (KSz Polonia Wrocław), który wygrał wszystkie partie zdobywając 9 pkt., przed Aleksandrem Wilkiem (WOK Wałbrzych) - 8 pkt. oraz Hubertem Zielińskim (UKS Szach-Mat Przemków) - 7 pkt. Bardzo dobry występ zanotowała jeleniogórzanka Jagoda Romejko (najlepsza kobieta), która wywalczyła 5. miejsce, zdobywając 5 pkt. Tuż za Jagodą uplasowali się kolejni zawodnicy KSz Jelonka Jelenia Góra: Aleksander Gerono (1. miejsce - U15) oraz Igor Burda (2. miejsce - U15).

Zawodnicy do lat 8 i 10 rywalizowali o tytuł mistrza Jeleniej Góry w szachach szybkich. W grupie dzieci do lat 8 rywalizowano na dystansie 6 rund. Partiom dzieci towarzyszyło wiele emocji. Ostatecznie mistrzem Jeleniej Góry został Oskar Sękiewicz (5 pkt.), drugie miejsce zajęła Zofia Pierzchniak (4,5 pkt,) przed Jakubem Dudkiem (4 pkt.), który był trzeci.

W silnie obsadzonej grupie do lat 10 startowało łącznie 16 zawodników. Bardzo dobry występ był udziałem dwójki zawodników: Oliwii Cudyk oraz Patryka Bąka, którzy byli autorami nietypowej sytuacji. Zarówno Oliwia, jak i Patryk zdobyli 6,5 pkt. i zajęli ostatecznie ex aequo pierwsze miejsce, zdobywając tytuł mistrzów Jeleniej Góry. Punktacja pomocnicza była identyczna i nie rozstrzygnęła o zwycięstwie. Drugie miejsce wśród chłopców zajął Mateusz Glinkowski przed Piotrem Ziemakiem, natomiast wśród dziewcząt: Weronika Sękiewicz przed Alicją Fudali.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych turniejach. Już wkrótce odbędą się Mistrzostwa Dolnego Śląska w szachach szybkich (27.11.2021 r.) w Lubinie.