• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 9:24
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 4752
  • Zalogowanych: 10
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Moc wrażeń podczas drugiego dnia festiwalu reżyserii

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 czerwca 2015, 8:53
Aktualizacja: Wtorek, 9 czerwca 2015, 8:22
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomasz Raczyński
Mieszkańcy Jeleniej Góry i turyści zapoznali się z kolejnymi czterema produkcjami filmowymi, w tym dwoma konkursowymi, podczas drugiego dnia Festiwalu Reżyserii Filmowej. Wczoraj (7.06) w Jeleniogórskim Centrum Kultury spotkali się również z Sonią Bohosiewicz, Januszem Majewskim i Januszem Chabiorem.

W niedzielny poranek miłośnicy polskiego kina mieli okazję zapoznać się z filmem Łukasza Palkowskiego pt. „Rezerwat”. Po projekcji gościem specjalnym była odtwórczyni roli Hanki B. Sonia Bohosiewicz.

- Jako pretekst poprosiłem o pokazanie filmu „Rezerwat” ponieważ ten film właściwie otworzył Soni szeroko drzwi do kariery filmowej – mówił dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko. Aktorka opowiadając o pracy przy realizacji filmu Łukasza Palkowskiego wracała do wspomnień z castingu, na który zaprosił ją producent Maciej Ślesicki. Jak mówiła aktorka, która dzień wcześniej poprowadziła Galę Rozpoczęcia 8. FRF wraz z Arturem Żmijewskim, ma teraz „chwilę oddechu”, gdyż skończyła pracę nad kolejnym filmem Janusza Majewskiego, gdzie m.in. usłyszymy jej zdolności wokalne.

Drugim filmem prezentowanym w niedzielę był „Sublokator” w reż. Janusza Majewskiego – laureata Kryształowego Dzika za całokształt twórczości, a momentem kulminacyjnym był pokaz filmu konkursowego „Służby specjalne”, na którym sala JCK-u wypełniła się niemal do ostatnich miejsc.

Obecny na spotkaniu z widzami Janusz Chabior przekazał pozdrowienia od Patryka Vegi, który z uwagi na ważne spotkanie w Pradze nie mógł przyjechać Jeleniej Góry. Odtwórca roli pułkownika Mariana Bońki podobnie jak w filmie, rozbawiał publiczność oraz opowiadał o przyjemności pracy z perfekcjonistą Patrykiem Vegą. Aktor wspomniał również o słowach gen. Dukaczewskiego, który w jednym z wywiadów stwierdził, że atmosfera w filmie jest prawdziwa, a fakty są nieprawdziwe. - Ale cóż mógł innego powiedzieć były dowódca Wojskowych Służb Informacyjnych – powiedział Janusz Chabior dodając, że punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Na zakończenie drugiego dnia 8. FRF osoby zgromadzone w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zapoznały się z kolejną pozycją nominowaną do Grand Prix festiwalu dla najlepszego reżysera, czyli „Fotografem” Waldemara Krzystka. Trzymający w napięciu polski thriller spotkał się z równie ciepłą oceną widowni.

W poniedziałek (8.06) organizatorzy zapraszają na następujące projekcje i spotkania z gwiazdami:
godz. 10:00 „Miasto ślepców” - reż. Fernando Meirelles.
godz. 12:30 „Looking for Palladin” - reż. Andrzej Krakowski. Po filmie, spotkanie z Andrzejem Krakowskim.
godz. 16:30 Film konkursowy „Carte blanche” - reż. Jacek Lusiński. Spotkanie z Jackiem Lusińskim.
godz. 19:30 Film Konkursowy „Obywatel” - reż. Jerzy Stuhr. Spotkanie z Jerzym Stuhrem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~AD966 8-06-2015 9:08
http://www.fakt.pl/polityka/prezydent-komorowski-zalamany-porazka-po-wyborach,artykuly,550503.html Czas się martwić jak pierwszy prezydent, a co będzie jak zaczną zwalniać "kolesi"? Czas na ZMIANA!
~ 8-06-2015 9:17
Proszę czytać blog matkakurka w którym jest opisane kto to jest p. Paweł K. i kto za nim się chowa, można dostac szoku po przeczytaniu.
~do 09:07 8-06-2015 10:48
Inteligentni to wiedzą ale ciemnogród i tak zagłosuje na nowego mesjasza.
~aa 8-06-2015 11:38
A co mają Wasze komentarze do treści artykułu? Super impreza :)
~komentarz na temat 11-06-2015 8:07
film małe słuczki to żenada wszechczasów,,,dialogi do bani,, o to przykładowy dialog; co lubisz robić ? nic a TY? hmm yyy ja tez nic...i cisza na planie,,wieśniactwo do kwadratu...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group