Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4684
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mniej do kasy miasta za płatne parkingi w Jeleniej Górze

Wtorek, 21 maja 2019, 8:12
Aktualizacja: Środa, 22 maja 2019, 13:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mniej do kasy miasta za płatne parkingi w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry poinformował, że rozstrzygnie przetarg na zorganizowanie i administrowanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta. Tym samym wkrótce pojawią się nowe parkometry, które umożliwią płatność kartą. Zmienią się też ceny.

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca zorganizowaniu i administrowaniu strefą płatnego parkowania na terenie miasta Jelenia Góra w latach 2019-2026 wraz z wykonywaniem czynności serwisowych. Wśród nowości, na które z pewnością czekali kierowcy korzystający z płatnych miejsc postojowych są m.in. możliwość płatności kartą czy bezpłatny postój do 20 minut.

Do przetargu zgłosiło się trzech potencjalnych wykonawców. Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 6,237 mln zł, a najtańsza oferta opiewała na ok. 7,92 mln i złożyła ją firma RH Investments z Warszawy. Najdroższa oferta to niemal 9,3 mln zł.

Zdajemy sobie sprawę, że to całkiem inna oferta. Do tej pory mieliśmy uproszczoną obsługę miejsc parkingowych, a teraz będą możliwości płatności kartą, przedłużenia czasu w różnych miejscach, a nie tylko w tym jednym. To musi kosztować, a oferta ok. 30 procent wyższa jest do przyjęcia - powiedział prezydent Jerzy Łużniak, który zapewnia, że będzie się to wiązać z mniejszymi wpływami dla miasta, ale na razie nie ma mowy o podwyżce cen. - To nie ma polegać na tym, że miasto zarabia, tylko na tym, że te miejsca nie są ciągle oblegane, tylko są w ruchu - dodał prezydent.

Przypomnijmy, nowe zasady organizacji SPP zostały przyjęte w lutym br. przez Radę Miejską. Przewidują one wzrost cen z 2,00 zł (obowiązującej od 2004 roku) do 2,40 zł za pierwszą godzinę. Podczas sesji dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów zwracał uwagę, że proponowane stawki nie są maksymalne, bowiem ustawa zezwala na 3,37 zł za godzinę parkowania, a kara dla "gapowiczów" może wynieść 240 zł, a w Jeleniej Górze ma to być 50 zł. Ukłonem w kierunku osób podwożących rano dzieci do szkół i przedszkoli, w centrum miasta ma być też zmiana godzin konieczności wnoszenia opłat - SPP nie będzie już obowiązywać od godz. 8:00, lecz od 8:30.

Twoja reakcja na artykuł?

28
49%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
3
5%
Smuci
4
7%
Złości
21
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (45) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group