Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 3264
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mnich buddyjski w „Ekonomie”

Sobota, 8 czerwca 2013, 7:45
Aktualizacja: Niedziela, 9 czerwca 2013, 6:53
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mnich buddyjski w „Ekonomie”
Fot. Angela
Nietypowy gość poprowadził wczoraj (07.06) w jeleniogórskim Zespole Szkół Ekonomicznych dwugodzinny wykład na temat pokoju na świecie. Ven John Paramai Dhanissaro był w Jeleniej Górze, a nawet Europie Centralnej po raz pierwszy.

Spotkanie odbyło się w ramach Peace Revolution, czyli pokojowej rewolucji. Zajęcia z jeleniogórską młodzieżą były w języku angielskim. Główne tematy, które pojawiły się na spotkaniu to: znalezienie wewnętrznego spokoju, zarządzanie stresem czy samorozwój poprzez medytację.

- Dzięki wyciszeniu i oczyszczeniu swojego wnętrza można głosić i osiągnąć pokój, i tego uczymy ludzi na całym świecie – mówił Ven John Paramai Dhanissaro.

Goście z Indii przyjechali do Jeleniej Góry za sprawą Jacka Kozłowskiego, który w listopadzie 2012 roku sprowadził do nas również Japończyków, którzy przekazali władzom miasta słup pokoju.
Mnichowi towarzyszyła natomiast koordynatorka programu Peace Revolution w Europie Weronika Skibicka, studentka z Warszawy.

- W minionym roku uczestniczyłam w programie internetowym i wygrałam wyjazd do Tajlandii, gdzie przeszłam dwutygodniowe szkolenie, nauczyłam się technik relaksacyjnych, medytacji – mówiła Weronika Skibicka. - Teraz jestem przedstawicielką pokoju na świecie i uczę innych ludzi – dodała.

Jak podkreślała Jolanta Marczewska, dyrektor szkoły, takie spotkania otwierają młodzież na świat i na kontakty z ludźmi nie tylko z Europy. W jeleniogórskim „Ekonomie” byli też wspomniani goście z Japonii.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group