Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7415
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Młodzież z „Żeroma” bliżej natury

Czwartek, 5 listopada 2009, 8:25
Aktualizacja: 8:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA/ REGION: Młodzież z „Żeroma” bliżej natury
Fot. G. Lustyk
Dzięki ofercie dydaktycznej przygotowanej przez Karkonoski Park Narodowy, gimnazjaliści i licealiści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 poznają tajniki górskiej przyrody.

Chwile cieplejszej aury uczniowie ZSO nr 1 w Jeleniej Górze wykorzystali na bardzo interesującą wizytę w Karkonoskim Parku Narodowym. – Przez trzy kolejne dni uczniowie klas biologiczno-chemicznych pod opieką nauczycieli biologii i fachowym okiem pracowników KPN poznawali zasoby przyrody zaprezentowane na szlaku „Ścieżki przyrodniczej po ekosystemach leśnych KPN” – informuje Grzegorz Lustyk, zastępca dyrektora placówki.

Ścieżka dydaktyczna, której początek zlokalizowano obok Gospodarstwa Szkółkarskiego KPN w Jagniątkowie, umożliwia młodym przyrodnikom poznanie drzewostanu i roślinności Karkonoszy w obrębie kolejnych pięter roślinnych oraz zaobserwowanie zmian wywołanych intensywną działalnością gospodarczą człowieka.

Uczniowie obu szkół mogli także zapoznać się z kolejnymi etapami przygotowania i aklimatyzacji sadzonek drzew przeznaczonych do zasadzenia na obszarze ekosystemów leśnych.

Po wyczerpującym spacerze oraz dużej porcji wiedzy przyrodniczej, miłym akcentem był ciepły posiłek, który zaserwowano młodzieży na zakończenie wizyty w KPN. – Ponieważ nie wszyscy uczniowie ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze mogli skorzystać z oferty wycieczek terenowych po szlakach i ścieżkach dydaktycznych KPN, przygotowano dla nich specjalną ofertę „stacjonarną” – dodaje G. Lustyk.

Od dwóch tygodni informacje o środowisku przyrodniczym i celach działania KPN można zdobyć przy pomocy komputera z ekranem dotykowym, ustawionego w hollu gmachu I LO im. Stefana Żeromskiego. W ten sposób, za dotknięciem palca, młodzież przegląda elektroniczną bazę wiedzy na temat fauny, flory, ukształtowania terenu czy tundry karkonoskiej.

Szczególnie dużym zainteresowaniem kiosk informacyjny KPN cieszył się podczas tegorocznej edycji „Festiwalu Nauki”, którego wybrane wykłady i warsztaty zostały zorganizowane w gościnnych progach ZSO nr 1 w Jeleniej Górze.

Nadchodzący sezon zimowy będzie dobrą okazją do opracowania przez pracowników naukowi KPN i dyrekcję szkoły kolejnych wspólnych projektów edukacyjnych, które będą realizowane jeszcze w tym roku szkolnym na terenie KPN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group