Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 8428
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież „Norwida” po mistrzowsku zagrała "W starym kinie"

Sobota, 14 marca 2015, 9:31
Aktualizacja: Niedziela, 15 marca 2015, 7:39
Autor: Mea
Jelenia Góra: Młodzież „Norwida” po mistrzowsku zagrała "W starym kinie"
Fot. Mea
– Norwidowska młodzież jest bardzo zdolna – mówili uczestnicy koncertu muzyki filmowej „W starym kinie”, który odbył się wczoraj (13.03) w Zdrojowym Teatrze Animacji. Prowadzona była również licytacja atrakcyjnych przedmiotów, z której pieniądze zostaną przeznaczone na stypendia dla najlepszych uczniów i doposażenie pracowni szkolnych.

Koncert zorganizowano już po raz trzeci. Ok. 30 uczniów wcieliło się w role nie tylko piosenkarzy, ale również aktorów, przedstawiających scenki z filmów. Na scenie pojawiła się Merlin Monroe, a wśród utworów, na przykład, "Deszczowa piosenka”.

- Nawiązaliśmy do najdłużej emitowanego w telewizji polskiej programu „W starym kinie”, który prowadził Stanisław Janicki. Jednak pojawiło się również kino współczesne i Bruce Willis oraz piosenka z filmu „Armagedon” - powiedział nauczyciel Ryszard Grzywacz, który opracował spektakl muzyczny wraz z Justynem Bilskim. Opiekunką muzyczną była Renata Kryńska.

Dla uczniów to przede wszystkim świetna zabawa. – Lubię śpiewać, a przy okazji można wesprzeć szkołę finansowo – mówiła Małgorzata Parzymies. – Fajnie grać w teatrze, można dzięki temu nauczyć się zachowania scenicznego – podkreślała Adriana Dróżdż. – Był mały stres, ale dla mnie gra aktorska to świetny sposób na relaks – dodała Aleksandra Kamyk.

W koncercie wystąpiła również absolwentka „Norwida”. – Mam wielki sentyment do II LO, nauka w nim to były najlepsze lata mojego życia, dlatego lubię tu wracać – stwierdziła Justyna Sieniuć.

Po pięknym koncercie oprawionym pomysłowymi scenkami teatralnymi odbyła się aukcja. - Zlicytowano m.in. obrazy malowane przez mamę absolwentki, płyty jazzowe Marka Napiórkowskiego, który jest absolwentem „Norwida” oraz jego żony Doroty Miśkiewicz, piłkę z autografem Włodzimierza Lubańskiego, fotografię Cieplic z wieży kościelnej Ryszarda Literackiego, książkę Beaty Piskor-Świerad, pedagoga szkolnego oraz gadżety reklamowe Miasta Jelenia Góra – wymieniała Iwona Kumek, dyrektor szkoły.

Pieniądze na doposażenie szkoły przekazane zostaną również z biletów oraz cegiełek, sprzedawanych podczas koncertu. - W ubiegłym roku zebraliśmy 6 tys. zł, w tym roku mamy nadzieję, że będzie więcej – dodała.

Uczestnicy byli zachwyceni talentami młodzieży z „Norwida”. – Co roku przychodzimy na występy uczniów, którzy są niesamowicie zdolni i bardzo odważni w tym, co prezentują. Miło na nich patrzeć i jeszcze milej słuchać - podkreślała Barbara Górska z Jeleniej Góry. – Takie akcje rozwijają nasze dzieci i uczą pomagania innym – dodała Krystyna Droń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group