Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 7831
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzież artystycznie na rzecz czystego powietrza

Czwartek, 14 listopada 2019, 14:18
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 10:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młodzież   artystycznie na rzecz czystego powietrza
Fot. Przemek Kaczałko
14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji, na prośbę Urzędu Miasta – młodzież z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych stworzyła happening, który opowiadał o walce ze smogiem.

W ramach kampanii antysmogowej w Jeleniej Górze, uczniowie Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych postanowili w sposób teatralny pokazać, że kwestia jakości powietrza jest dla nich ważna.

Chcieliśmy przedstawić umierającą przyrodę. Byłam Matką Naturą i umarłam za sprawą popiołu, dymu, niebezpiecznych dla środowiska sił, które wywołuje człowiek. Musimy dbać o środowisko, bo inaczej - umrzemy wszyscy - mówiła Magdalena Bolesta, uczennica drugiej klasy Liceum Plastycznego, która podkreśla, że temat jakości powietrza jest bardzo ważny zarówno dla jej pokolenia, jak i kolejnych.
Zostaliśmy zaproszeni przez Wydział Promocji Urzędu Miasta do udziału w akcji ekologicznej związanej z dzisiejszym Dniem Czystego Powietrza. Scenariusz, kreatywne i emocjonalne podejście - wyszły od uczniów. Żyjemy w mieście, gdzie walka o czyste powietrze jest ważna i należy zaczynać od młodego pokolenia - powiedziała Ewa Mickiewicz, nauczycielka historii sztuki w Rzemiosłach.

Twoja reakcja na artykuł?

28
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
9
21%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
4
9%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group