Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 2724
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sopot: Młodziczki KT Jelenia Góra zdobyły brąz

Poniedziałek, 15 września 2008, 20:07
Aktualizacja: Wtorek, 16 września 2008, 11:07
Autor: JEN
Sopot: Młodziczki KT Jelenia Góra zdobyły brąz
Natalia Lewińska (KT Jelenia Góra – z lewej) często wygrywa ze starszymi rywalkami.
Fot. Archiwum
Liczące po 13 lat jeleniogórskie zawodniczki wywalczyły trzecie miejsce po bardzo zaciętych pojedynkach w drużynowych mistrzostwach kraju młodziczek w tenisie ziemnym, które odbyły się w Sopocie z udziałem ośmiu zespołów.

Nasze dziewczyny, szkolone przez Janusza Lewińskiego, wystąpiły w następującym składzie: Natalia Lewińska, Zofia Stanisz, Aleksandra Skuza i Monika Przybył.

W pierwszym bardzo zaciętym pojedynku jeleniogórzanki wygrały z Pabianickim Klubem Tenisowym przy stanie: 3:3 (po rozegraniu czterech singli dwóch debli) dzięki lepszej różnicy setów.

Jeszcze bardziej zacięty przebieg miało drugie spotkanie z Warszawianką Warszawa.Ttutaj był nie tylko remis 3:3 po rozegraniu sześciu walk, ale i równy bilans setów. Więc o wygranej ekipy ze stolicy zadecydowała korzystniejsza dla niej różnica gemów.

W meczu o trzecie miejsce w Polsce nasze dziewczyny zdecydowanie już wygrały z AZS Poznań 5:1.

Przed naszą drużyną jest szansa zdobycia wyższej lokaty w przyszłym roku, bo jeleniogórzanki były o rok młodsze od większości rywalek, wystąpią w roku następnym w tej samej kategorii (młodziczek) i będą walczyły z większym już ograniem i doświadczeniem ponownie o mistrzostwo kraju.

W ubiegłym roku KT Jelenia Góra, w tym samym składzie, zajął drugie miejsce w mistrzostwach Polski dziewcząt tenisa ziemnego do lat 12.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group