Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4559
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Młodzi z powiatu o swoich potrzebach

Sobota, 5 listopada 2016, 7:06
Aktualizacja: Niedziela, 6 listopada 2016, 17:13
Autor: Tomasz Raczyński
Kowary: Młodzi z powiatu o swoich potrzebach
Fot. Tomasz Raczyński
Młodzi ludzie z regionu uczestniczyli 4 listopada w konferencji „Potrzeby młodzieży w moim powiecie”, realizowanej w ramach projektu "Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego". Organizatorem było Stowarzyszenie Semper Avanti w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego przy współpracy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego to organ doradczy Sejmiku Dolnośląskiego. Nie ma oczywiście mocy decyzyjnej, jednak może opiniować to, co dotyczy młodzieży. Zwłaszcza te rzeczy, które dotyczą edukacji, infrastruktury miejskiej, takiej jak ścieżki rowerowe, chodniki, czasami zieleń miejska. Młodzieżowy sejmik składa na ręce marszałka pisma, które są oficjalnym stanowiskiem młodzieży dolnośląskiej w danej sprawie. - mówi Marek Szwirc, przedstawiciel Stowarzyszenia Semper Avanti.

Jakie tematy podejmowała młodzież w czasie prowadzonej metodą Open Space konferencji?

- Rozmawiamy na temat spędzania wolnego czasu. Uważamy, że dla młodzieży ważna jest kultura fizyczna i intelektualna. Brakuje nam na przykład skateparku. Rozmowy na temat budowy takiego miejsca w naszym mieście toczą się od lat, jednak władze nie bardzo interesują się tą sprawą - mówi Mark Mościcki z kowarskiego ZSO.

- My pracujemy nad zmianą toku myślenia ludzi dorosłych na temat ludzi młodych, na temat ich pomysłów, czynów i tego, co chcą wdrożyć w życie. Na razie staramy się określić, jak ludzie nas postrzegają, a później będziemy próbowali zastanowić się w jaki sposób to postrzeganie młodych ludzi zmienić - referowała pracę swojej grupy Małgorzata Babik z Piechowic.

- Chcielibyśmy, aby było więcej stypendiów dla uczniów, którzy angażują się w sprawy szkoły i miasta. Chcielibyśmy, aby pojawiły się stypendia językowe, aby wyróżniający się uczniowie byli jeszcze bardziej docenieni przez władze - mówi Sandra Frątczak, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w kowarskim ogólniaku.

Podczas konferencji odbyły się także wybory do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Sejmik działa na rzecz interesów młodzieży z Dolnego Śląska. Zasiada w nim 60 radnych. Zgromadzona w kowarskim MOK-u młodzież powierzyła mandaty zaufania Małgorzacie Babik reprezentującej ZSTiO w Piechowicach oraz Przemysławowi Kozikowi z ZSOiMS w Szklarskiej Porębie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group