Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 7948
Zalogowanych: 24
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Młodzi wędrowcy poznali okolice Staniszowa

Środa, 2 listopada 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Angela
REGION JELENIOGÓRSKI: Młodzi wędrowcy poznali okolice Staniszowa
Fot. MT
W minioną sobotę odbyła się druga w tym roku szkolnym wycieczka Klubu Wędrowca Szkoły nr 707 w Karpaczu. Tym razem do Staniszowa wyruszyło 25 uczniów w wieku od pięciu do ośmiu lat. Nad bezpieczeństwem wycieczkowiczów czuwali: Irena Panowicz, rodzice i dziadkowie.

Uczestnicy wyruszyli przed skrzyżowania Sosnówki ze Staniszowem. Najpierw odwiedzili górę Grodna, na której znajdują się ruiny zamku ks. Henryka, a następnie udali się żółtym szlakiem do Staniszowa, skąd powędrowali na szczyt Witoszy.

Po drodze mijali skalne schowki i groty, tunele oraz wgłębienia. Na wzgórzu Witoszy natomiast zwiedzili trzy szczelinowe jaskinie: „Skalną Komorę” przykrytą jedną olbrzymią granitową płytą, nieco wyżej wąską około 8m długości jamę - „Ucho Igielne” oraz znajdującą się pod szczytem „Pustelnię”, gdzie w czasie wojny trzydziestoletniej zamieszkiwał ludowy wizjoner pustelnik Riechmann.

Młodzi wędrowcy niezrażeni zimnem i mgłą podziwiali uroki krajobrazu w tej jesiennej aurze. Z ciekawością słuchali legend i historii związanych ze zwiedzanymi miejscami. W Staniszowie byli w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie podziwiali Drogą Krzyżową pędzla malarza z Borowic Andrzeja Boja Wojtowicza.

– Potem wizyta w sklepie i następny przystanek - góra Witosza z jaskiniami po drodze. Było stromo! Ale byliśmy dzielni! Chwila oddechu, kilka wspaniałych historii opowiedzianych przez naszą Panią i w drogę do Mysłakowic. Tam czekali na nas rodzice. A my z uśmiechem i pięknym słońcem mogliśmy powiedzieć, że było fantastycznie! – opowiadają Wera i Greta z mamą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group