Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 2399
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi wędrowcy poznali okolice Staniszowa

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Środa, 2 listopada 2011, 8:43
Aktualizacja: 8:44
Autor: Angela
Fot. MT
W minioną sobotę odbyła się druga w tym roku szkolnym wycieczka Klubu Wędrowca Szkoły nr 707 w Karpaczu. Tym razem do Staniszowa wyruszyło 25 uczniów w wieku od pięciu do ośmiu lat. Nad bezpieczeństwem wycieczkowiczów czuwali: Irena Panowicz, rodzice i dziadkowie.

Uczestnicy wyruszyli przed skrzyżowania Sosnówki ze Staniszowem. Najpierw odwiedzili górę Grodna, na której znajdują się ruiny zamku ks. Henryka, a następnie udali się żółtym szlakiem do Staniszowa, skąd powędrowali na szczyt Witoszy.

Po drodze mijali skalne schowki i groty, tunele oraz wgłębienia. Na wzgórzu Witoszy natomiast zwiedzili trzy szczelinowe jaskinie: „Skalną Komorę” przykrytą jedną olbrzymią granitową płytą, nieco wyżej wąską około 8m długości jamę - „Ucho Igielne” oraz znajdującą się pod szczytem „Pustelnię”, gdzie w czasie wojny trzydziestoletniej zamieszkiwał ludowy wizjoner pustelnik Riechmann.

Młodzi wędrowcy niezrażeni zimnem i mgłą podziwiali uroki krajobrazu w tej jesiennej aurze. Z ciekawością słuchali legend i historii związanych ze zwiedzanymi miejscami. W Staniszowie byli w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, gdzie podziwiali Drogą Krzyżową pędzla malarza z Borowic Andrzeja Boja Wojtowicza.

– Potem wizyta w sklepie i następny przystanek - góra Witosza z jaskiniami po drodze. Było stromo! Ale byliśmy dzielni! Chwila oddechu, kilka wspaniałych historii opowiedzianych przez naszą Panią i w drogę do Mysłakowic. Tam czekali na nas rodzice. A my z uśmiechem i pięknym słońcem mogliśmy powiedzieć, że było fantastycznie! – opowiadają Wera i Greta z mamą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Czarownica 2-11-2011 9:09
Wspaniałe zdjęcia!
piiipek_jelonkowy 2-11-2011 9:41
*/*/*/*/ GDZIE byli Ich Rodzice , kiedy te dzieci samopas biegały po leie?? No gdzie?? *-**-*-*- Bum parara bum bum bum *-*-*-*-* *+*+*+*+*+*
~ 2-11-2011 10:35
piiipek -zamilcz !
piiipek_jelonkowy 2-11-2011 11:11
do : 10.35 : */*/* Mam raję , a gdyby jakieś dziecko pogryzła AZJATYCKA BIEDRONKA kto by za to płacił , odpowiadał ???!!! *-*-*-*-* Bum parara bum parara bum bum bum *+*+*+*--------/////******************
~ 2-11-2011 13:27
piipek a Ty za czasów szkolnych jeździłeś na wycieczki szkolne tylko pod opieką swoich rodziców?Wspaniały pomysł niech młodzi poznają przepiękne okolice w których mieszkamy, a nie spędzają czas jedynie przed telewizorem czy komputerem.Oby więcej takich wypraw :)
~ 2-11-2011 14:05
piipek nie jeździł nigdzie, to widać na odległość. Brawo dla 707- jak zwykle!
~uczestnik 3-11-2011 9:55
żal mi pipka jelonka czy jak mu tam chyba miałeś/aś trudne dzieciństwo Pozdrowienia dla wszystkich naszych uczestników i dzieci oczywiście. Spotykamy się w sobotę :-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group