Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 3660
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodzi radni na starcie

Poniedziałek, 9 lutego 2009, 7:43
Aktualizacja: Wtorek, 10 lutego 2009, 8:07
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodzi radni na starcie
Uczniowie jeleniogórskich szkół podczas warsztatwów "Dadzą radę" jesienią ubiegłego roku. Część z nich z powodzeniem wystartowała później w wyborach do MRM
Fot. TEJO
Jutro po raz pierwszy w ratuszu zbierze się młodzieżowa rada miasta. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mają zadbać o sprawy młodych jeleniogórzan i służyć radą starszym samorządowcom.

Jednak – jak przekonuje jeden z nowo wybranych młodzieżowych radnych – nie będzie to tylko gremium fasadowe. – Chcemy, by młodzi jeleniogórzanie w końcu mieli swoją autentyczną reprezentację w ratuszu – usłyszeliśmy.

Jutro o godz. 15 w ratuszu rozpocznie się historyczna, inauguracyjna sesja MRM, na którą zaprasza wszystkich Hubert Papaj, przewodniczący „dorosłej” rady miasta. Młodzi radni złożą ślubowanie i wybiorą prezydium oraz szefa. Zostanie ustalony także skład komisji stałych i doraźnych.

Gimnazjum nr 1 w MRM zasiądą Paweł Bigus i Kamil Ziółkowski, z „dwójki” – Monika Gładzik i Aneta Kin, z „trójki” – Dominika Szczęśniak i Małgorzata Wasik, z „czwórki” Marcin Zalewski i Zuzanna Kuleszewicz. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Żeromskiego reprezentować będą Małgorzata Siemińska i Agata Mamzer (gimnzajum) oraz Maciej Pawlik i Patryk Wersocki (liceum), ZSO nr 2 im. Norwida: Kamil Radomski i Konrad Dobrucki, Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych nr 1 – Adrian Kucharczyk i Paulina Figurska, Gimnazjum przy ZSLiZ nr 1 – Piotr Hurbol i Natalia Lipka, ZSLiZ nr 2 – Przemysław Burdach i Bartłomiej Curyło, Zespół Szkól Ogólnokształcących i Technicznych – Ernest Cichy i Konrad Kotomaj, Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych – Miłosz Bobrowski i Monika Muzyka, Gimnazjum w „Rzemiosłach” – Wojciech Alfawicki i Natalia Przybysz, Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystycznych – Sonia Szewczyk i Sebastian Rogacki, Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” Katarzyna Lichoń i Anna Żukowska i na koniec – Zespół Szkół Licealnych i Usługowych: Michał Schab i Monika Nakrajnik. Po wyborach w Zespole Szkół Elektronicznych do listy dołączyli: Małgorzata Plata i Mateusz Olszowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group