Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8382
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi muzycy koncertowo zakończyli semestr nauki

Piątek, 25 stycznia 2013, 16:42
Aktualizacja: 16:51
Autor: Org
Jelenia Góra: Młodzi muzycy koncertowo zakończyli semestr nauki
Fot. Halina Buszyńska
Koncert Semestralny Uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki odbył się w czwartek (24.01.) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. – Wystąpili najlepsi uczniowie naszej szkoły, laureaci konkursów i zdobywcy wielu nagród – powiedziała Zofia Stachewicz, nauczycielka PSM.

Piętnastu najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych młodych muzyków z różnych sekcji m.in. klawiszowej, smyczkowej, perkusyjnej czy też wokalnej zaprezentowało umiejętności zdobyte w szkole wykonując utwory z przesłuchań i konkursów. Koncert poprowadziła Agnieszka Cel.

Wiktoria Mieszkała zagrała na flecie utwór „Zimę” (Antonio Vivaldi), Tomasz Pypeć na wiolonczeli wykonał Capriccio (Georg Goltermann), Justyna Ilnicka na altówce zagrała koncert Es-dur cz.I (Carl Friedrich Zelter), Dominika Burzyńska na oboju zaprezentowała Concerto na obój op. VII nr 6 cz.I (Tomaso Albinoni), Zuzanna Grzelak na wiolonczeli grała Sonatę w stylu staro hiszpańskim cz. III (Gaspar Casado), Aleksandra Animucka na flecie wykonała Cantabile i Presto (George Enescu), Katarzyna Długasiewicz na skrzypcach zaprezentowała Sonatę e-moll cz.II (W.A. Mozart), Mateusz Popis na ksylofonie zagrał Mallets a’lla Zurke (Harry Breuer), Bartosz Czyżewski na skrzypcach wykonał Scherzo – Tarantella (Henryk Wieniawski), Kinga Waszniewska na fortepianie zaprezentowała Bartoldy - Rondo capriccioso op. 14 (Feliks Mendelssohn), Antonina Niewar i Aleksandra Pięciak za skrzypcach zagrały Koncert d-moll cz.I (J.S. Bach), Michał Starak na akordeonie wykonał Song for Joss (Richard Galliano). Na koniec wystąpił Klaudiusz Leśniak, który zaśpiewał Arię Don Juana z I aktu opery „Wesele Figara” (W.A. Mozart).

- Koncert udał się w stu procentach. W Jeleniej Górze i okolicach mamy wspaniałą młodzież, która fantastycznie czuje muzykę i potrafi ją przekazać w oryginalny sposób słuchaczom – podkreśliła Zofia Stachewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
197
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group