Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 3214
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Młodzi jeleniogórzanie zagrają w Warszawie!

Piątek, 25 marca 2016, 17:50
Aktualizacja: 17:55
Autor: MDvR
Świdnica: Młodzi jeleniogórzanie zagrają w Warszawie!
Fot. archiwum
Wielkim sukcesem drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Jeleniej Górze zakończył się turniej piłkarski "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" w kategorii U–10. Nasi młodzi piłkarze wywalczyli przepustkę na turniej ogólnopolski, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie.

Po trzech dniach zaciętej rywalizacji w Świdnicy poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa dolnośląskiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Lechia Dzierżoniów i UKS Gryf Świdnica w kategorii U-8, Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze i LKS Dragon Miszkowice w kategorii U-10 oraz Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy i UKS Girls Soccer Academy w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentować województwo wielkopolskie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Finały województwa dolnośląskiego zostały rozegrane 21-23 marca na obiekcie OSiR-u Świdnica. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych rywalizowały dzieci z najstarszej kategorii wiekowej – U-12, drugiego dnia na murawę wybiegły drużyny do lat 10, a na koniec zostały wyłonione najlepsze zespoły w kategorii U-8.

Najlepsi wśród najmłodszych
W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została UKS Lechia Dzierżoniów, która wygrała wszystkie mecze, kończąc rozgrywki z bilansem bramkowym 18:0, a w finale pokonała . - Bardzo podoba nam się organizacja rozgrywek, dla tak młodych zawodników i zawodniczek było to duże przeżycie. Dla dzieci w tej kategorii wiekowej bardziej liczy się dobra zabawa i atmosfera niż końcowy wynik sportowy - podsumował trener zwycięskiej drużyny, Paweł Jędrowski.

Wśród chłopców, triumfatorami został zespół UKS Gryf Świdnica pokonując w finale AS Piast Bolków. Warto nadmienić, iż drużyna gospodarzy turnieju nie straciła ani jednej bramki w trakcie rozgrywek. Po finale trener zwycięskiej drużyny nie krył radości. - Sukces nie jest ważny, choć wiadomo, trenerzy chcą wygrywać, dzieci także chciałyby zagrać dobrze. Przede wszystkim liczy się dobra zabawa. Zawsze staram się to powtarzać zawodnikom, że wynik jest na drugim miejscu. Dzisiaj akurat okazaliśmy się najlepsi , dlatego tym bardziej mnie to cieszy – mówił trener Janusz Masny.

Triumfatorzy kategorii U-10
W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepszy okazał się zespół LKS Dragon Miszkowice, który w finale swojej kategorii pokonał 1:0 drużynę Szkoły Podstawowej z Sadkowa. Po triumfie trener Edward Tasior nie krył dumy ze swoich podopiecznych. - Jestem mile zaskoczony, naprawdę nie spodziewałem się tego. Mam trzy bardzo młode dziewczynki, które pierwszy raz przyjechały na turniej i powiedziały, że będą teraz jeździć co roku. Wygrana to zasługa tych dzieci, doskonale wiedzieli, po co przyjechali.

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, szans konkurencji nie dała ekipa ze Szkoły Podstawowej numer 6 z Jeleniej Góry, wygrywając finałowe starcie z UKS Basztą Wałbrzych 3:1. - To niebywały sukces chłopaków, ogromne przeżycie dla nich i satysfakcja, co zresztą widać po ich uśmiechach. Dzień wcześniej w kategorii U-12 niestety nie udało się wygrać naszej szkole (drugie miejsce w rozgrywkach - przyp. red). Dzisiaj założenie było jedno: puchar musi być większy i to im się udało! - komentował trener Krzysztof Zaleśny.

Mistrzowie do lat 12
W kategorii U-12 najlepszą spośród żeńskich drużyn po raz trzeci z rzędu okazała się UKS Girls Soccer Academy, pokonując w ostatnim meczu Zespół Szkół w Wojborzu (4:1). Po meczu opiekunka zespołu nie kryła zadowolenia. - Jestem bardzo szczęśliwa! Nerwy oczywiście jak co roku, gdyż bronimy tytułu, jednak dziewczynki są za każdym razem inne. Wszystkie ładnie zawalczyły i wygrały każdy mecz. Ja jestem zadowolona i one także. Jedziemy do Warszawy! - podsumowała trenerka Agnieszka Nowak.

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została niespodziewanie drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 6 w Świdnicy. W ostatnim meczu pokonali oni Szkołę Podstawową numer 6 z Jeleniej Góry wynikiem 3:0. - Turniej jest dla nas ogromną niespodzianką, gdyż pierwszy raz startowaliśmy w takim składzie. Bardzo się cieszymy, jest to dla nas wielkie zaskoczenie i ogromna radość - komentował trener zespołu gospodarzy, Mariusz Krupczak.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegranych zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń. Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka oraz Pauliny Dudek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group