Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 6450
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młodzi artyści z Łomnicy chwycili za serce publiczność

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 28 marca 2015, 10:11
Aktualizacja: Niedziela, 29 marca 2015, 8:25
Autor: Mea
Fot. Mea
– Występ uczniów był bardzo poruszający – mówili uczestnicy Spektaklu Pasyjnego, przygotowanego przez Zespół Szkół z Oddziałem Integracyjnym w Łomnicy, który odbył się wczoraj (27.03) w placówce.

Wieczór poświęcony był nie tylko twórczości teatralnej dzieci i młodzieży, ale również wokalnej, muzycznej i plastycznej. Wystąpiło ok. 30 uczniów.

– To drugie już spotkanie z kulturą przygotowane przez naszą szkołę. W przedstawieniu grał również szkolny zespół muzyczny 4Season. Po spektaklu wystąpili soliści, a w tzw. międzyczasie można było obejrzeć i kupić ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów z podstawówki i gimnazjum oraz zjeść smaczne ciasto – mówiła Beata Maculewicz, nauczycielka. - Integrujemy w ten sposób naszą młodzież i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu – dodała.

Dla uczniów to świetna zabawa. – Gram postać diabła, który kłóci się z aniołem. Występuję często w przedstawieniach, na początku nie bardzo chętnie, ale z czasem spodobała mi się zabawa w teatr – powiedział Jakub Chwiłek z klasy pierwszej gimnazjum. – Zagrałem utwory religijne na puzonie razem z zespołem. Muzyka jest moją pasją od najmłodszych lat. Wszystkim podobają się takie występy, a przy okazji możemy zebrać pieniądze na wycieczkę i remont klasy – mówił Przemysław Ptak z klasy trzeciej gimnazjum.

Widzowie byli zachwyceni talentami dzieci. – Wspieram działalność uczniów i zawsze oglądamy z córeczką ich występy. Każda akcja, która wspiera budżet szkoły i aktywizuje młodzież jest dobrze odbierana przez rodziców i mieszkańców – stwierdziła Mariola Polańska z Łomnicy. - Robiłam bukiet na dzisiejsze występy, dlatego chciałam zobaczyć przedstawienie starszych kolegów – dodała Natalia Polańska z klasy pierwszej podstawówki, córka pani Marioli.

Na koniec można było obejrzeć wystawę ekologiczną, ukazującą zawartość cukru w produktach spożywanych na co dzień, którą przygotowali również uczniowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 28-03-2015 11:41
Super! Szkoda, ze nie bylo artykulu o przedstawieniu Kopciuszek, gdzie zagralo 25 nauczycieli😊
~Do ~ 28-03-2015 12:51
Komentarza z 28-03-2015 11:41. A w której to szkole? No, widzę, że nauczyciele mają za dużo czasu i parcie na szkło wielkie, to proponuję zaistnieć w "X Factorze", wtedy będzie nie tylko artykuł o przedstawieniu Kopciuszek, gdzie zagralo 25 nauczycieli.
~Mi 28-03-2015 15:24
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Super !!! Wielki szacun :) A Kopciuszek był rewelacyjny ;)
~badacz 29-03-2015 17:14
Rewelacja. Mądry Dyrektor, to I nauczycielom się chce. Ukłony dla wszystkich zaangażowanych. Wielkie brawa.
~rodzice 29-03-2015 20:14
Brawa dla Pani dyrektor i całej Rady Pedagogicznej. Do tej szkoły chce się chodzić.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group