Sobota, 31 lipca
Imieniny: Heleny, Ignacego
Czytających: 4342
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młody informatyk po raz piąty w Rzemiosłach

Sobota, 24 marca 2018, 7:01
Autor: Michał Piecyk
Jelenia Góra: Młody informatyk po raz piąty w Rzemiosłach
Fot. Wiktoria Szczerba, Dominik Zając
W Zespole Szkół Rzemiosła Artystycznych odbyła się wczoraj (23.03) piąta edycja konkursu dla szkół gimnazjalnych Młody Informatyk. W zmaganiach brało udział trzynastu uczestników. Uczniowie reprezentowali Zespół Szkół Elektronicznych i Gimnazjalnych nr 3, gimnazjum Szkoły Podstawowej nr 15, gimnazjum Szkoły Ratowników Górskich w Karpaczu oraz Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze.

Konkurs składał się z trzech konkurencji. W pierwszej części uczniowie zmagali się z testem ogólnej wiedzy informatycznej. W części drugiej rywalizowali w konkursie zarabiania przewodów UTP wtykiem RJ45 wg standardu EIA/TIA-568-A oraz EIA/TIA-568-B. Trzeci etap to zmagania z zadaniami z zakresu arkusza kalkulacyjnego.

W ogólnej klasyfikacji pierwsze miejsce zajął Michał Żurawski z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych. Obok niego na podium stanęli: Maciej Janiszewski z gimnazjum w Elektroniku oraz Aleksander Pajorski reprezentujący Rzemiosła.

Konkurencja była zażarta o czym świadczy dogrywka, w której wyłoniono piąte miejsce. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom wiedzy oraz umiejętności informatycznych.

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych - organizator imprezy - składa podziękowania firmom: Golddom, CodeTwo, Auchan, PizzaHut za wspaniałe nagrody, które otrzymał każdy z uczestników. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli oraz opiekunów uczestników piątej edycji Młodego Informatyka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group