Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7196
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młode Jelonki rywalizowały w SP10

Niedziela, 7 maja 2017, 13:28
Aktualizacja: 13:31
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Młode Jelonki rywalizowały w SP10
Fot. Przemek Kaczałko
Mistrzostwa Jeleniej Góry w szachach przedszkolaków i 7–latków odbyły się w sobotni poranek (6.05) w hali Szkoły Podstawowej Nr 10. Po południu do rywalizacji przystąpiły starsze dzieci.

Mistrzostwa Jeleniej Góry dla przedszkolaków i 7-latków odbywają się od 6 lat. Jak podkreślają organizatorzy, warto już od najmłodszych lat wskazywać dzieciom szachy jako alternatywną formę spędzania czasu. - Już na wczesnym etapie uczymy się podejmowania decyzji – czasami trudnych, czasami łatwych i patrzenia na związki – dobra lub zła decyzja ciągnie za sobą konsekwencje – powiedział Piotr Świątkowski z Klubu Szachowego Jelonka. - Mamy też wiele informacji zwrotnych od rodziców, że po roku lub dwóch nauki gry szachy, dzieci potrafią prowadzić z rodzicami logiczne wywody, aż rodzicom czasami argumentów brakuje – dodał organizator zawodów.

Z reguły szachy trenują dzieci, których rodzice również uprawiają tę dyscyplinę sportu, jednak jak zdradził jeden z trenerów, zdarza się, że to od najmłodszych rodzice, a nawet dziadkowie łapią tzw. bakcyla i rozpoczynają przygodę z szachami. - Mój syn zaczął w zeszłym roku w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych i podoba mu się – powiedziała pani Marzena, mama 6-letniego Wiktora Twardziszewskiego z SP 13.

W kategorii najmłodszych rywalizowało 12 dziewczynek i 25 chłopców, z kolei po południu było ponad 80 uczestników z roczników 2004-2009. Każdy otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom i medal, bowiem najważniejsza była dobra zabawa.

Wyniki zawodów na stronie: www.chessarbiter.com/turnieje.php

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group