Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5726
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Młode artystki z „Plastyka” walczą o indeksy

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 17 lutego 2014, 8:06
Aktualizacja: 8:07
Autor: Mea
Fot. Mea
– Dzięki konkursowi możemy zdobyć przepustkę na studia – mówiły uczennice Liceum Plastycznego w Cieplicach, które przygotowują się do makroregionalnego „Przeglądu z rysunku, malarstwa i rzeźby”. Konkurs odbędzie się 7. marca w Katowicach.

Makroregion ten obejmuje szkoły plastyczne z południowo-zachodniej części Polski. - Każdy uczestnik musi przygotować się z dwóch dowolnych dziedzin i zaprezentować swoje prace jury, które składa się z profesorów wyższych uczelni. Jest to też świetna okazja, by zmierzyć się z rówieśnikami z innych miast i zobaczyć ich twórczość – powiedział Marcin Znamienkiewicz, kierownik sekcji artystycznej w jeleniogórskim Liceum Plastycznym.

Młode artystki zostały wybrane ze swojej klasy, jako najbardziej zdolne uczennice. – Przedstawię prace z rzeźby i malarstwa m.in. odlew głowy modelki, którą była koleżanka z klasy i dwie mniejsze rzeźby oraz trzy martwe natury, które jeszcze tworzę – mówiła Sabina Makowska z klasy III LP.

- Cieszę się, że zostałam wybrana do konkursu. Będę mogła poznać uczniów z innych miast i podzielić się różnymi spostrzeżeniami na temat sztuki. Chciałabym również zdobyć indeks na ASP – dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Anna P. 17-02-2014 21:26
Śliczne! Brawo nasze młode, zdolne artystki!
~plumka 17-02-2014 21:27
Uczniowie plastyka jeżdżą do Katowic od lat a jakoś wczesniej nikt o tym nie pisał. Pomijam fakt, że ta szkoła teraz w porównaniu z tym co było jeszcze 4-5 lat temu, to smiech na sali. Pozdrawiam 'artystki'. Życzę głowy na karku i samozaparcia.
~--- 18-02-2014 0:14
Wożny i Woźnica pozdrawiają Liceum Plastyczne !
~ 18-02-2014 6:34
Szkoła jest wspaniała. Wyjątkowy klimat, świetna młodzież. Oby jak najczęściej byli widoczni. POWODZENIA !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group