Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8438
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mistrzowie w hip–hopowym rytmie

Sobota, 8 grudnia 2007, 7:48
Aktualizacja: Niedziela, 9 grudnia 2007, 17:30
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Mistrzowie w hip–hopowym rytmie
Fot. Angela
Grupa taneczna „FLESZ” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jeleniej Górze wytańczyła sobie dwa najwyższe miejsca na podium: w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Bogatyni oraz podczas XV Festiwalu Tańca w Świdnicy. Cenne nagrody przypadły również zespołowi "AFERA" oraz tancerzom indywidualnym.

W skład zespołu FLESZ wchodzi dwunastu tancerzy: Aleksandra Szydłowska, Joanna Słabiak, Natalia Zagólska, Karolina Pucek, Karolina Harapińska, Arkadiusz Chocian, Ewelina Kopczyńska, Aleksandra Łach, Katarzyna Mielniczyn, Edyta Szara, Matylda Karczmarek i Katarzyna Saganowska.

Wszyscy skończyli 16 lat i uwielbiają tańczyć w nowoczesnych rytmach, takie jak między innymi hip hop. Sukcesy wymagały od nich sporego nakładu pracy, mimo to przyniosły równie dużo przyjemności i motywacji do dalszych ćwiczeń. Ich trenerem i choreografem jest Grzegorz Gigiel, który prowadzi w Młodzieżowym Domu Kultury zajęcie taneczne.

– Nie ukrywam, że nauka tańca niezależnie od tego czy jest to hip hop czy inny rodzaj tańca, jest bardzo trudna i wymaga sporego samozaparcia – mówi pan Grzegorz. – Często występy trwają kilka minut, natomiast układ i kompozycję tworzy się około pół roku. W zespole każdy z uczestników ma ogromny wpływ na całość występu, dlatego potrzebne są godziny ćwiczeń, żeby wszystkich dopasować, równo ustawić i spójnie wykonać kilka pozornie prostych ruchów.

Sporymi osiągnięciami może pochwalić się również zespół taneczny „AFERA”, który w kategorii mini formacji w grupie wiekowej 12 – 15 lat w stylu hip hop oraz w kategorii „Inne Formy Tańca” w Świdnicy zdobył trzecie miejse. – Taniec w rytmie hip hopu jest dla nich możliwością wyrażenia siebie, tego co czują i myślą.

Hip hop jest tańcem luźnym, którego słucha większość z nas, przy którym możemy się dobrze bawić jednocześnie tańcząc – mówią Sandra Pecold, Marcelina Solińska, Anna Równicka i Pola Szczepańska. – Jest to dla nas możliwość spełniania swoich marzeń, rozwijania samego siebie, uczestniczenia w czymś co jest nam bardzo cenne i bliskie.

Powody do dumy mają również indywidualni artyści. Solistka Aleksandra Szydłowska z MDK w kategorii solo powyżej 16 lat w stylu hip hop zajęła drugie miejsce, jej koleżanka Natalia Zagólska – siódme.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group