Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7808
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzostwa Spadochroniarzy po Czterdziestce - 17.09.2005

Sobota, 17 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 13 stycznia 2006, 19:43
Autor: Gazeta Wyborcza
Dziś i jutro na lotnisku w Jeleniej Górze - jeśli pogoda dopisze - w konkurencjach spadochroniarskich zmierzy się "trochę starsza młodzież"

"V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Spadochroniarzy po Czterdziestce</b>", organizowane przez Stowarzyszenie Spadochroniarzy po Czterdziestce i Aeroklub Jeleniogórski, rozgrywane są w Polsce cyklicznie od 2000 roku.

- Konkurs skoków ze spadochronem cieszy się dużą popularnością - mówi Zbigniew Matczuk, organizator imprezy. - Przyjechało ponad 50 zawodników z Polski, Czech, Holandii, Szwajcarii, Austrii i Niemiec.

Już dziś spadochroniarze zmierzą się w widowiskowej konkurencji na celność lądowania - po opuszczeniu samolotu z wysokości kilometra skoczek, odpowiednio sterując spadochronem, musi trafić w cel o niewielkiej średnicy umieszczony na środku materaca o wymiarach 5 x 5 metrów.

Rozegrana zostanie także konkurencja "Hit&Rock" - skoczek musi wylądować jak najbliżej celu i wraz ze spadochronem przemieścić się na fotel ustawiony w odległości 20 m od materaca.

- To sport dla każdego, bez względu na wiek - twierdzi Matczuk. - Najstarszy, 81-letni spadochroniarz przybył do nas z Holandii, najstarszy Polak biorący udział w zawodach ma 70 lat.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group